Son Dakika: Terra Classic (LUNC) Yakımı Dudak Uçuklattı! Binance Kural Değiştirdi!

Bugün gelen milyarlık LUNC yakımına tepki gelmedi. Binance önemli bir yakım duyurusu yaptı.
16:49
31 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Adeta bir meme token dönüşen LUNC, SHIB gibi yakım müjdelerinin yolunu gözleyen yatırımcılara sahip. 6 trilyonluk arza sahip bir varlık için bu gayet normaldir. Neyse ki LUNC yakımları SHIB yakımlarından hızlı gidiyor. Bugün açıklananla birlikte ciddi miktarda LUNC yakılmış oldu. Peki bugün ve toplam ne kadarlık yakım yapıldı.

Terra Classic (LUNC) Yakımı

Kripto borsası Binance ve en büyük doğrulayıcılar Allnodes ve LUNC DAO bugün 1,5 milyardan fazla Terra Classic tokenı yaktı. Terra Classic topluluğu toplamda 26 milyardan fazla LUNC tokenı yaktı. Binance zaten işlem ücretlerinin tamamını yakıma yönlendireceğini duyurmuştu. Her hafta pazartesi günü Binance yeni yakım miktarını toplulukla paylaşıyor.

Binance borsası bugün yaptığı duyuruda 23 Ekim ile 29 Ekim saat 23:59 arasında LUNC paritelerinden 313.971 dolarlık kazanç etti. Bunun karşılığı olarak 1,25 milyar LUNC yakıldı. Sonraki yakım duyurusu ise 30 Ekim, 30 Kasım tarihleri arasındaki işlem ücretlerine bağlı olarak yapılacak. Haftalık olarak duyurulan yakımlar artık aylık olacak. Peki bir sonraki LUNC yakımı ne zaman duyurulacak? Bunun için de en büyük kripto para borsası 2 Aralık tarihine işaret ediyor. Eğer genel piyasalar izin verirse bu tarihte tahmini 4 milyar üzerinde LUNC yakılmış olacağı için popüler altcoinin fiyatı hareketlilik yaşayabilir.

LUNC Yorum

Yazı hazırlandığı sırada LUNC fiyatı 0,000244 dolarda bulunuyor. ABD borsaları negatif açılış yaptığı için Bitcoin fiyatı 20.300 dolara kadar düştü. Altcoinler de bu düşüşten fazlasıyla etkilendi. Popüler altcoin LUNC, artık yakım haberlerine ciddi bir tepki vermiyor. Toplam arz trilyon seviyesinde olduğu için milyarlık yakımların bir heyecana neden olmadığı bir gerçek. Üstelik diğer merkezi borsalar da Binance borsasının attığı adımı desteklemedi.

Önümüzdeki günlerde Fed tarafından yapılan açıklamalar kripto paralar için belirleyici olacak. LUNC hacmi yazı hazırlandığı sırada %40 düşüşle 293 milyon dolar civarında. Hacim bu seviyelerde kalmaya devam ederse Binance yakımlarının da miktarı hızla düşecek. LUNC yaklaşık 1,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük 36’ncı kripto para konumundadır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar