Son Dakika! Kripto Paralara Regülasyon Geliyor! Bakan Nebati’den Kritik Açıklama!

Kripto paralar küresel çapta regülasyon sürecinden geçerken, Türkiye'de bu süreçte önemli adımlar atmaya devam ediyor. 
16:07
1 Kasım 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto paralar küresel çapta regülasyon sürecinden geçerken, Türkiye’de bu süreçte önemli adımlar atmaya devam ediyor.

‘Son Derlemeler Yapıldı’

Geçtiğimiz aylarda kripto para düzenlemesinde teknik son çalışmaların yapıldığını ifade eden Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kripto paralar yasasıya ilgili son derlemelerin yapıldığını belirtti. Nebati, yasanın daha sonra meclise sunulacağını söyledi. Nebati daha önce, meclisin kendi takvimi içerisinde gündeme gelip, tasarının yasallaşacağını açıklamıştı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bugün ekonomi gündemine ilişkin soruları yanıtladı.

Nebati, daha önce teknik son çalışmaları yaptıklarını ve ilgili kurumların konuya ilişkin görüşlerini de topladıklarını ifade ederek, “Bundan sonrası Meclisin kendi takvimi içerisinde gündeme gelip, yasalaşacak. Dünyada zaten kripto parayla ilgili henüz oturmuş bir mevzuat düzeni yok. Bu mevzuatla Türkiye’de kripto paranın önünü açıcı, fakat zarar verici yönlerini bertaraf eden, genel kapsamlı, daha çok ikincil düzenlemelerle işin yürütülebileceği bir adım attık.” açıklamasını yapmıştı.

 

Haberin ayrıntıları Geliyor!

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar