Son Dakika! Büyük Rug Pull Vakası: Web3 Tabanlı Altcoin Fena Çöktü!

Bu sene krizler ve iflaslar ile büyük darbe alan kripto para sektörü, yeni bir rug pull vakasıyla karşı karşıya! 
12:39
1 Kasım 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bu sene krizler ve iflaslar ile büyük darbe alan kripto para sektörü, yeni bir rug pull vakasıyla karşı karşıya!

FITE (FTE): 622. 000 Dolar!

Hack ve benzeri durumları bildiren PeckSheildAlert, Web3 tabanlı bir  projesinde rug pull yaşandığını belirtti. Rug Pull, ‘Türkçeye çevirdiğimizde “halı çekme” anlamına’ geliyor. Sahtekar kripto para geliştiricilerinin projelerinin değerini yükselttikten sonra, alım satım işlemlerine son verip elde ettikleri parayla kaçtığı dolandırıcılık yöntemi “rug pull” olarak adlandırılıyor. Platform, FITE (FTE) projesine dikkat çekerken,  Tornado Cash’e 622.000 dolar değerinde 1.900 BNB gönderildiği bildirildi.  Projenin web sayfası ise tamamen silindi.  Gizlilik sunan bir akıllı kontrat olan Tornado Cash, kullanıcıların anonim şekilde para transferi yapmasına olanak sağlayan bir sistem sağlıyor.

FITE, insanların sağlık sorunlarına odaklanan ve ‘Kazanmak İçin Fitness’ anlamına gelen bir web 3.0 fitness projesidir. FITE’ta kullanıcılar sadece günlük ödüller alarak egzersiz yapmak için motive olmazlar, aynı zamanda deneyimlerini, egzersiz anlarını veya antrenman başarılarını başkalarıyla paylaşırlar. Proje, MoveToEarn ve SocialFi’nin FITE ile mükemmel kombinasyonunu deneyimleyerek formda kalmak için egzersiz yapmayı teşvik ediyordu

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar