Son Dakika: Bu Kripto Paranın Kurucusu İstifa Etti! Fiyatı Çakılıyor!

Alex, CEO'luk görevini bırakıyor. Haberin ardından altcoinin fiyatı sert biçimde düştü.
17:16
27 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son zamanlarda adından fazlaca söz ettiren bir kripto paranın CEO’su görevini bırakmak için istifa mektubunu sundu. Mayıs ayındaki Terra çöküşünden etkilenen ve Haziran başında müşteri varlıklarını donduran Celsius, kripto paralarda şok etkisi yaratmıştı. Bitcoin bu süreçte ciddi kayıplar yaşadı. İflas başvurusunda bulunan şirket zor durumda.

Celsius (CEL) Token Neden Düşüyor?

Haberin ardından CEL token fiyatı ciddi oranda düşüş. Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky, derhal geçerli olmak üzere istifa mektubunu Celsius Network Limited Yönetim Kurulu Özel Komitesine sundu. Şu açıklamayı yaptı;

“Bugün Celsius Network’ün CEO’su olarak görevimden istifa etmeyi seçtim. Yine de toplumun tüm alacaklılar için en iyi sonucu sağlayacak bir planın arkasında birleşmesine yardımcı olmak için çalışmaya odaklanmaya devam edeceğim”.

Alex Mashinsky şirketin iflas başvurusundan bu yana Celsius kullanıcıları için çabaladığını ve gelecekten umutlu olduğunu söylüyor.

Celsius topluluğu birlik içinde kalırsa ve UCC’ye en iyi kurtarma planı konusunda yardım ederse, hepimizin daha fazlasını alacağına inanıyorum. Şirketle çalışmaya devam etmek için istekli ve müsait olmaya devam ediyorum”.

Haberin ardından CEL tokenin fiyatı hızla düşmeye başladı.

Geçmişte uyardığımız gibi CEL token spekülatif fiyat hareketlerine çok müsait bir varlık. İlerleyen saatlerde bu düşüşün tam tersine dönme ihtimali de bulunuyor. Özellikle marjin işlemlere odaklanan yatırımcıların temkinli olması gerekir.

Celsius İstifa

Mashinsky iflasa giden sürecin en büyük sorumlularından biri olarak gösteriliyordu. Şirketteki çalışanlardan alınan bilgileri daha önce paylaşmıştık. Şirket çalışanları Alex’in Fed henüz sıkı para politikasına geçmeden önce kripto varlıkları önemli ölçüde sattığını (2022 başı) fakat sonrasında yeni bir yükseliş dalgası beklediği için daha yüksek fiyatlardan alımlar yaptığını açıkladı. Üstelik bunu yaparken şirketteki analistleri pasif hale getirdi ve tüm yetkiyi kendinde topladı. Ardından hepimizin bildiği Terra iflasıyla şiddetlenen kripto para kışı geldi.

İstifa mektubunda şunlar yazıyor;

“Lütfen derhal geçerli olmak üzere, Celsius Network Ltd’nin direkt ve dolaylı her bir şirketindeki direktörlükleri ve diğer pozisyonların yanı sıra CEO olarak istifamı kabul edin. Topluluğumuzun üyelerinin karşı karşıya olduğu zorlu mali koşullar için çok üzgünüm. İflas sürecinden bu yana şirketin kullanıcılara en adil ve en verimli şekilde varlıklarını iade etmesi için çalıştım.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar