Son Dakika: Binance Borsasındaki Altcoinden BuyBack Müjdesi Geldi!

İddialar şok ediciydi ve ancak ekip yalanladı. Verdikleri müjde henüz fiyatı tatmin edici derecede yükseltmedi.
13:47
4 Aralık 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance borsasında işlem gören popüler altcoinlerden biri bugün enteresan saatler yaşıyor. Müjde geldi. Ancak müjde öncesinde altcoinin fiyatı %50 oranında düştü. 127 dolardan alıcı bulan altcoin bugün 60 dolara kadar düştü. Peki müjdenin detayları neler? Hangi altcoin yatırımcılarını ilgilendiriyor? İşte detaylar.

BinaryX BuyBack Nedir?

Son 24 saatte %50’nin üzerinde düşüş yaşayan BinaryX (BNX) biraz önce geri alım planı üzerinde çalıştıklarını açıkladı. İşlem hacmi 119 milyon dolarla son 24 saatte %400 oranında arttı. 21 milyonluk maksimum arza sahip olan altcoinin dolaşım arzı 2,7 milyondur. Ekip 17 dakika önce paylaştığı duyuruda şunları söyledi;

“Ekibimiz yakında BNX’i geri alacak ve şu anda ayrıntılı plan üzerinde çalışıyor. Hiçbir zaman BNX SATMADIK. Çünkü tıpkı Siber Kahramanlar gibi, hayatta olduğumuz sürece fırtınaların kaçınılmaz olduğunu ve Siber Kahramanların bir sonraki zafer için yenilmez silahımız olacağını biliyoruz!”

Altcoin yazı hazırlandığı sırada 66,5 dolarda bulunuyor.

BinaryX (BNX) Neden Düştü?

Son 24 saatte ortaya atılan iddialar ekibin satış yaptığı yönündeydi. Bundan dolayı endişeyle birçok yatırımcı varlıklarını satmaya başladı. Elbette bu durum altcoinin ciddi anlamda değer kaybetmesine neden oldu. Şirket saatler önce açıklama yaparak bu iddiayı yalanladı ve kısa süre önce de geri alım planını açıkladı. İddiaları yalanladıkları açıklamada şunları yazdılar;

“Projelerimiz hakkında söylentiler dolaşıyor, bu nedenle açıklığa kavuşturmak için buradayız: Ekibimiz TEK BİR BNX bile satılmadı ve tüm projelerimiz sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Kahramanlarınıza onurunuz için savaşmalarını ve söylentileri ortadan kaldırmalarını emredin.”

Yatırımcılar ise ekibe ait olduğu düşünülen cüzdanlardan yapılan çıkışlara tatmin edici cevaplar istiyor.

2021 Kasım ayında 224 dolara kadar yükselen altcoin 2021 Temmuz’unda 2 dolar seviyesine kadar inmişti. Aşırı satışlar altcoinin ciddi anlamda değer kaybetmesine neden oldu. Binance borsasında halen işlem görmekte olan altcoin 57 dolara düştükten sonra duyurunun ardından 68 doların üzerine çıktı. Şimdi se 67,2 dolardan alıcı buluyor.

Binance Labs tarafından desteklenen proje anonim geliştiriciler tarafından başlatıldı. Bununla birlikte, Binance ile yapılan bir röportaj sırasında, bir dizi üst düzey blockchain uzmanından oluşan bir ekibe sahip olduklarını açıkladılar. BinaryX’teki geliştirici ekibi, GameFi endüstrisinde oyunun neye benzediğini yeniden tanımlamayı hedefliyor. Bir GameFi platformu olarak BinaryX, BNB Chain’deki en iyi iki oyun olan CyberDragon ve CyberArena’yı yaptı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar