X

Sigorta Şirketi OneDegree, Kripto Sigortası Sunmak İçin Popüler Kripto Para Borsası İle Ortaklık Kurdu!

Asyalı sigorta şirketi, diğer endüstri katılımcılarına örnek olmayı umarak kripto para birimlerine giriş yaptı.
11:50
11 Kasım 2021
Sigorta Şirketi OneDegree, Kripto Sigortası Sunmak İçin Popüler Kripto Para Borsası İle Ortaklık Kurdu!

Hong Kong sanal sigorta şirketi OneDegree, kurumsal yatırımcıları 3 trilyon ABD Doları değerindeki varlık sınıfına yatırım yapmaktan alıkoyan endişeleri gidermeye çalışırken, kripto para birimleri için sigorta sunmak üzere kripto para borsası Hong Kong Digital Asset Exchange (HKbitEX) ile ortaklık kurdu.

Kripto Paralar İçin Sigorta

Hong Kong’da sigorta teknolojisinin veya insurtech’in daha geniş kullanımını teşvik etmekle görevli dört sanal sigorta lisansından biri olan OneDegree, HKbitEX‘e 100 milyon ABD Doları’na kadar bir kapsama alanı sunacak.

Hong Kong sanal sigorta şirketi OneDegree’nin, kripto para borsası HKbitEX ile yaptığı anlaşma, kötü amaçlı yazılım saldırıları, çalışan hırsızlığı ve fiziksel hasar nedeniyle oluşabilecek kayıpları kapsayacaktır.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Sigorta şirketi OneDegree, bu hamlesiyle birlikte daha fazla sigortacının onun örneğini takip etmesini bekliyor. Öte yandan sigorta şirketi OneDegree, kripto sigortası ile birlikte değişken varlık sınıfıyla bağlantılı riskleri azaltmayı hedefliyor.

OneDegree baş risk sorumlusu Becky Tam, “Araştırmamıza dayanarak, kripto para sigorta poliçeleri satın almakla ilgilenen şirketlerin küresel olarak yüzde 1’inden daha azının bu tür bir teminat için uygun olmasını bekliyoruz” dedi.

Öte yandan HKbitEX’in kurucu ortağı Ken Lo, Hong Kong’un sanal varlık sektörü için bir sonraki adımın daha fazla kurumsal sermayeyi dijital varlıklara kanalize etmek olacağını söyledi ve açıklamalarına şu şekilde devam etti.

“1.800’den fazla lisanslı varlık yöneticisiyle Hong Kong, yönetim altındaki 3 trilyon ABD dolarının üzerinde varlığa ev sahipliği yapıyor. Varlık yöneticilerinin bu pazara girmelerine, son yatırımcılarına karşı mütevelli görevlerini de yerine getirmelerini sağlayacak şekilde yardımcı olmak istiyoruz”

Kripto Sigorta Piyasası Hızla Büyüyor

Kripto para sigorta piyasası, düzenleyici netlikten, dijital varlıkların daha geniş çapta benimsenmesinden ve yüksek kripto fiyatlarından yararlanarak ABD’de hızlı bir şekilde büyüme kaydediyor.

Öyle ki Nisan ayında Palo Alto merkezli dijital varlık güvenlik şirketi BitGo, hızla artan talep nedeniyle kurumsal müşterileri için sigorta kapasitesini 600 milyon dolar artırdı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar