Shiba Inu’da Güncel Veriler Açıklandı: SHIB’i Nasıl Bir Hafta Bekliyor?

Kripto para piyasası zor bir dönemden geçerken, Shiba Inu (SHIB) tekrar tarih yazmak için yeni adımlar atmaya devam ediyor.
17:45
2 Ekim 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası zor bir dönemden geçerken, Shiba Inu (SHIB) tekrar tarih yazmak için yeni adımlar atmaya devam ediyor.

SHIB, Yerinde Saymaya Devam Edecek!

Shiba Inu’nun işlem hacmi bu sabah erken saatlerde %49.14’lük büyük bir artış gördü. Bu artışın son dönemde yapılan bazı büyük SHIB işlemlerinden kaynaklandığı tahmin ediliyor. Etherscan’dan alınan bilgilere göre, en büyük 100 Ethereum (ETH) balinasından biri, son 24 saat içinde iki büyük işlem gerçekleştirdi. Bu işlemlerde 3.4 milyon dolara değerinde SHIB alındı. İlk işlemde 200 milyar SHIB başka bir cüzdana aktarıldı ve bundan sonra aynı cüzdana 100 milyar SHIB daha geldi. İşlem hacmindeki yükselişe rağmen, SHIB fiyatı hala yerinde sayıyor. CoinMarketCap’e göre SHIB, son 24 saatte %0,69 düşüşle şu anda 0,00001116 dolardan işlem görüyor. SHIB’nin işlem hacmi  daha sonra düşüş kaydetti ve n itibariyle 137.970.546 dolar seviyesinde bulunuyor.

SHIB’nin diğer metriklerinden bazılarına baktığımızda, otuz günlük Gerçekleşen Piyasa Değerinin (MVRV) henüz yeşilde olmadığını görüyoruz. Santiment’e göre SHIB; MVRV oranı %3,30 seviyesinde bulunuyor. MVRV, piyasa değerinin, günlük olarak gerçekleşen değere bölünmesiyle hesaplanır. Investing.com analistlerine göre, bu veriler ışığında SHIB’in önemli bir artış kaydetimesi mümkün değil. Diğer önemli bir  metrik olan sosyal dominance da zayıf ve %0,66’da kaldı. Bu, SHIB’in yatırımcılar arasında fazla etkileşim grmediğine işaret edebilir. Öte yandan, SHIB’nin sosyal hacmi, Google’da SHIB’e dair aramaların arttığına dair işaretler gösteriyor. Analistlere göre, sosyal hacimdeki bu artışa rağmen, SHIB’nin kısa vadeli ivmesinin önümüzdeki birkaç gün içinde herhangi bir iyileşme göreceğine dair hala bir güvence yok.

Shiba Inu’nun Neye İhtiyacı Var?

Uzmanlara göre, SHIB fiyatının artması için öncelikle mevcut ayı piyasasının sona ermesi gerekiyor. SHIB’in bu süreçte proje ve ortaklıklarına devam etmesi de büyük önem taşıyor. Kullanım durumları ve benimsenme oranı da yeni zirveye ulaşma da etkili olabilir. Shiba Inu fiyatına ivme kazandıran önemli bir faktör Shiboshi olarak bilinen NFT serisinin piyasaya sürülmesiydi.

Bu süreçte, NFT çılgınlığının yeniden başlaması da önemli. En önemlisi de yatırımcı ilgisi ve sosyal medyadaki hareketliliğin devam etmesi. SHIB’in farklı borsalarda listelenmesi ve ünlü isimlerden destek alması da fiyatı etkileyebilir. SHIB fiyatını artıran diğer bir unsur OKEx, FTX ve Huobi dahil olmak üzere birden fazla borsadaki vadeli işlemlerdeki açık pozisyon miktarındaki (OI) artıştı. En önemli faktör ise Fed’in faiz artırımlarının sona ermesi ve makroekonomik şartların düzelmesi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar