X


Shiba Inu (SHIB) Neden Yükseliyor? Yatırımcılar SHIB’e Güveniyor Mu?

SHIB fiyattan bir sıfırı daha silecek mi?
19:45
25 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bugün SHIB önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. Projenin yatırımcı sayısındaki artış artık dudak uçuklatıyor. İlk olarak Nisan başında Shiba Inu (SHIB) diye bir şaka coinin varlığından haberdar olmuştum ve o günlerde 20-30 bin ile ifade edilebilecek bir topluluğa hitap ediyordu. Sosyal medya hesapları bu denli büyümemiş, aktif cüzdanları yüzbinleri aşmamıştı.

Shiba Inu (SHIB) Neden Yükseliyor

Bunun iki sebebi var, ilki toplam yatırımcı sayısının 1 milyonu aşmış olmasıdır. Yazı hazırlandığı sırada %15 yükselişler SHIB 0.00004318 dolardan alıcı buluyor. Şu anda, bir milyondan fazla yatırımcı fonlarını son zamanlarda %60 oranında geri çekilen meme tokeninde tutmayı seçiyor. Özellikle Ethereum balinalarının yaptıkları alımlar yatırımcıları riske karşı iştahlandırdı. Bununla birlikte Bitcoin fiyatının da yeniden toparlanıyor olması SHIB topluluğunu heyecanlandırıyor.

Güçlü satış baskısıyla 0.000035 sınırına kadar dayanan fiyatın artık dibi gördüğünü inanan çok fazla yatırımcı var. Aktif cüzdanların 1 milyon sınırını aşması da bunu destekliyor. Fiyat BTC hareketlerine bağlı olarak buradan yeniden yukarı çıkabilir. Meme tokenların fiyatını besleyen ana unsur topluluk coşkusudur. Eğer projeler kendi topluluğunu dinç ve heyecanlı tutabilirse, elbette bu durum fiyatlarına da yansır. Şaka coinlerdeki alternatiflerin artıyor olması Dogecoin için işte bu yüzden negatif bir etki gösterdi. Önceden DOGE etrafında kenetlenen kitleler artık kısa vadede zengin olmak ümidiyle SHIB, Floki, DogeBaby gibi sayısız alternatife yöneliyor.

Shiba Inu (SHIB) Fiyat Tahminleri

Satış baskısı bitmese de azalıyor. Bitcoin’in yeniden 60.000 doların üstüne çıkma ihtimali yatırımcıları heyecanlandırıyor. Çünkü SHIB son fiyat hareketinde 0.000088 bölgesini aşarak başından bir sıfır daha silmeyi hedefliyordu, eğer BTC yeni bir ATH testine başlayacaksa bu coşku Shiba Inu’ya da katkı sağlar. Nihayetinde işin içinde %1000 artış fırsatı bulunuyor.

SHIB kısa vadede 0.00004687 seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışacaktır. Sonrasında 0.000055 hayati desteğini yeniden kazanarak, yükselişe kaldığı yerden devam ettiğini göstermek isteyecek. Olası geri çekilmede 0.000035 dolara kadar serbest düşüş gelebilir ancak hem yatırımcıların genel yönelimi hem de piyasanın yönü bu ihtimali azaltıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar