PlayDapp Coin Nedir?

PlayDapp'in yerel tokenı olan PLA, ERC20 standardını kullanan bir temel yardımcı program tokenıdır.
13:41
25 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

PlayDapp token’ı (PLA), PlayDapp Blockchain oyun ekosisteminde, oyunlar içinde ve küresel C2C pazarı ‘playdapp.com’ ile NFT öğelerini satın almak ve takas etmek için kullanılan dijital bir varlıktır.

PlayDapp (PLA) Nedir?

PlayDapp, PlayDapp hizmet platformu aracılığıyla kripto para kullanmayan oyun kullanıcılarını blockchain oyun kullanıcıları ile bir araya getirmek istiyor. Bunu yapmak için PlayDapp, Kripto Para Birimi olmadan oyun oynamak için PG çözümleri sunar. PlayDapp, daha fazla kullanıcının PlayDapp hizmet platformunda oyun oynamasına ve kripto oyun kullanıcıları olmasına izin vermek için çeşitli blok zinciri ağı ve oyun dApp’leri sağlayacaktır.

Yapılan açıklamalara göre projenin misyonu dijital varlıkların daha değerli ve herkes için erişilebilir olduğu bir dünya yaratmaktır. Bunun için de 3 ürünü kullanıcılarına sunuyor:

  • Content Leverage: CryptoDozer karakterinin oyunlarda kullanımı oyun sayısı arttıkça content leverage’in daha üst seviyeye çıkmasına imkan sunuyor.
  • C2C Marketplace: Kullanıcılar Pazar Yeri’ndeki kullanıcılar aracılığıyla karakter, anahtar, evcil hayvan, eşya vb. işlemlerini yapabiliyor.
  • Platform Leverage: Kullanıcılar Interchain veya DEX kullanarak ETH, XRP, BCH, KLAY, LIBRA vb. erişebiliyor.

Öte yandan PlayDapp’in yerel tokenı olan PLA, ERC20 standardını kullanan bir temel yardımcı program tokenıdır. PLA, kullanıcılardan gelen işlemlerin işlenmesi için birincil değiştirilebilir token görevi görür. Oyun dApp operatörleri veya geliştiricileri, PlayDapp tarafından makul derecede küçük bir işlem ücreti ödendikten sonra, her oyun içi satın alma veya işlemde PLA alır.

Bunlara ek olarak PlayDapp ekibi, PC çevrimiçi ve mobil oyun endüstrisinde 10 ila 20 yıllık deneyime sahip lider gruplara sahip 40 deneyimli geliştirici, operatör, pazarlamacı ve tasarımcıdan oluşan bir gruptur.

PLA Coin Yorum

Özellikle NFT’lerin ve Blockchain tabanlı oyun projelerinin popüler olduğu günümüzde PlayDapp’in de ilgi çekiyor olması şaşırtıcı değil. Buna ek olarak PlayDapp’in partnerleri arasında Facebook, Klaytn, Certik, Samsung ve Line gib önemli isimlerin olması da dikkatleri çekiyor.

Öte yandan PLA coin özellikle Binance listelenmesi sonrasında büyük ilgi gördü. Yatırımcıların PLa coin ile ilgili beklentilerini ise güncel rakamlara göz atarak daha net bir şekilde görebiliriz.

CoinMarketCap verilerine göre PlayDapp Coin, 714,014,220 dolar ile piyasa hacmi bakımından 232. sırada kendisine yer buluyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 2,96 dolardan işlem gören PlayDapp Coin’in 24 saatlik işlem hacminin 588,071,846 USD olduğu görülüyor. Ayrıca PlayDapp Coin, 22 Haziran 2021’de 0,0969 dolar ile dip seviyeyi görürken 31 Ekim 2021’de de 3,68 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Bunlara ek olarak şu anda dolaşımda 241,594,277 PlayDapp bulunuyor ve PlayDapp Coin toplam arzının 700.000.000 PLA olacağı ifade ediliyor.

PlayDapp Coin Nasıl Alınır?

PLA Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

PLA Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından PLA Coin’in işlem gördüğü Binance Coin (BNB), BUSD, Tether (USDT)  ve Bitcoin (BTC) PLA işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar