X


SEC’ten Yeni Bitcoin ETF Kararı!

Bitwise'ın Bitcoin ETF kural değişikliği başvurusu tekrar değerlendirilecek.
09:00
19 Kasım 2019

ABD‘nin finansal regülatörü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, bundan yaklaşık iki ay önce reddettiği Bitwise Asset Management tarafından yapılan Bitcoin ETF başvurusunu yeniden gözden geçireceğini açıkladı.

18 Kasım tarihinde SEC’in sayfasında yayınlanan bildiride, o tarihlerde yeterliliklere sahip olmadığı ve manipülasyona açık olduğu gerekçesiyle reddedilen kural değişikliği başvurusunun bir kez daha kurul üyelerinin karşısına getirileceği belirtildi. SEC, Ekim ayında yaptığı açıklamada olası bir Bitcoin ETF’sinin yasa dışı eylemleri arttıracağının altını çizmiş ve şunları belirtmişti:

”Komisyon bu kural değişikliği başvurusunu yeterli şartlara sahip olunmamasından ve özellikle menkul kıymet borsasının ilgili sahtekarlık ve manipülatif hareketleri engelleme konusunda yeterli olmadığının düşünülmesinden geri çevirmektedir.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin ETF’si İle İlgili Endişeler Sürüyor

SEC, yeni Bitcoin ETF değerlendirmesi için yorum yapmak isteyen kişilerin 18 Aralık tarihine kadar bunu yapabileceğini belirtse de, Bitcoin ETF’sinin onaylanma şansı birçok kişi tarafından çok düşük olarak değerlendiriliyor. Piyasada balinaların etkisi ve manipülasyon yüzdesi düşmedikçe, Bitcoin ETF’si için onay şansı çok düşük seviyelerde yer alacaktır.

Findora’nın CEO’su Charles Lu ise geçtiğimiz tarihlerde ilk kripto para ETF onayı için kendi tahminini yayınlamış ve bunun yakın gelecekte mümkün olmayacağını, ciddi anlamda ilerleme kaydedildikten sonra belki bir şans elde edilebileceğini belirtmişti.

Bitwise yetkilileri ise bundan 1 ay önce tekrar başvuru yapacaklarını dile getirmişlerdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar