X


SEC-XRP Davasında Yeni Gelişme: SEC, Ripple’ın Sorularını Yanıtlayacak!

Aralık ayından bu yana devam eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Ripple arasındaki davada yeni bir gelişme yaşandı.
12:44
22 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Elde edilen son bilgilere göre Sulh Hakimi Sarah Netburn, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple’ın bazı sorularına yanıt vermesini emretti.

SEC’ten Cevaplar Talep Edildi

Yapılan son açıklamalara göre Netburn, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun ortaya attığı iddiaların gerçeklerle desteklenip desteklenemeyeceğini belirlemek için Ripple’ın ısrarla sorduğu bazı sorulara yanıt vermesi kararına vardı.

Bu duruma SEC’in, Ripple’ın XRP satışlarının neden yatırım sözleşmesi konumunda bulunduğunu açıklaması gerekecek. Bu noktada yapılan açıklamalarda ise, “SEC’in hukuk teorisi, davalıların olgusal sorgulamalarına yanıt vermekten kaçınmak için bir mazeret değildir. Ayrıca sorulandan farklı bir soruyu yanıtlamak için bir temel de değildir.” sözleri kullanıldı.

Buna ek olarak SEC, Ripple’ın hamlelerinin XRP fiyatını artırmanın anahtarı olduğuna inanıp inanmadığını da belirtmek zorunda kalacak. Ancak Ripple’ın menkul kıymet teklifinin başlamasından önce XRP Ledger’ın tamamen işlevsel olup olmadığına dair sorgulaması, çok belirsiz olduğu için reddedildi.

Tüm Sorular Yanıtlanamıyor

Netburn ayrıca SEC’in koruyucu bir emir için harekete geçmesini sağladı ve bu da düzenleyici kurumun Ripple’ın tüm “makul olmayan derecede külfetli” sorgulamalarına yanıt vermemesine izin verdi. SEC, 29.947 talebin tamamının karşılanmasının herhangi bir ara vermeden ve uyumadan 104 gün süreceğini iddia etti.

Bunlara ek olarak bu haftanın başlarında mahkeme, Ripple‘ın itirazlarına rağmen SEC’in uzman keşif tarihini 14 Ocak 2022’ye uzatma hareketini de kabul etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar