f Santiment Raporladı: Uniswap'ta (UNI) Dönüm Noktası Gelebilir! › COINTURK

Santiment Raporladı: Uniswap’ta (UNI) Dönüm Noktası Gelebilir!

Özet

  • Tüketilen UNI Yaşı 22 Temmuz'daki 11,66 milyondan 30 Temmuz kapanışında 292,71 milyona yükseldi.

  • Uzmanlara göre UNI'de satış baskısı yaklaşabilir.

  • UNI'de yaşanabilecek satış baskısı fiyatı düşürebilir.

  • Piyasa etkisi: Nötr
23:20
31 Temmuz 2023

Uniswap (UNI) fiyatı kısa bir süre önce Mart 2023’ten bu yana ilk kez 6,50 dolarlık dönüm noktasını geri aldı. Artan satış baskısı arasında yatırımcılar daha fazla kazanç için direnecek mi?

UNI’de Kritik Fiyat Artışı!

Uniswap aya olumsuz başladı ve 10 Temmuz’da 5,08 dolara düştü. Ancak o zamandan beri UNI fiyatı %28 oranında artarak 4 aylık yeni bir zirveye ulaştı. Yatırımcıların gerçekleşmemiş karları yükselirken, daha ne kadar dayanabilir? Popüler altcoin UNI fiyatı 4 ayın zirvesindeyken, bazı yatırımcılar erken kar elde etmek isteyebilir. Santiment tarafından derlenen zincir üstü veriler, Uniswap’in son birkaç gün içinde Tüketilen Yaşta önemli bir artışa tanık olduğunu ortaya koyuyor.

Aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi Tüketilen UNI Yaşı 22 Temmuz’daki 11,66 milyondan 30 Temmuz kapanışında 292,71 milyona yükseldi. Tüketilen Yaş, yakın zamanda işlem gören token’ların sayısının, en son taşındıkları günden bu yana geçen gün sayısıyla çarpılmasıyla hesaplanır. Bu durum esas olarak, uzun vadeli yatırımcılar arasındaki mevcut ticaret duyarlılığını değerlendirebilir. Yukarıda gözlemlendiği gibi, Tüketilen Yaşta önemli bir artış uzun vadeli yatırımcıların varlıklarının daha fazlasını satması anlamına gelebilir. Bu durum yeterli piyasa talebi ile eşleşmezse, bir fiyat düzeltmesini tetikleyebilir.

UNI Coin Beklentileri!

UNI fiyatı bir yüksekliğe yaklaşırken, görünüşe göre Uniswap uzun vadeli yatırımcıları daha fazla kazanç için beklemek yerine karlarını erken kaydetmeye çalışıyor. Artan düşüş baskısının bir başka teyidi olarak, UNI satış siparişleri artık çeşitli kripto para borsalarında talebi geride bırakabilir.

Aşağıdaki Exchange on-chain Piyasa Derinliği tablosuna göre, 1,29 milyon Uniswap token’ı satın almak için emir verdiler. Ancak bu 1,31 milyon UNI’lik mevcut aktif satış siparişinden marjinal olarak daha düşük. Borsa Zinciri Piyasa Derinliği, çeşitli borsalarda verilen aktif alım ve satım emirlerinin fiyat dağılımını gösterebilir. Yukarıda görüldüğü gibi “sat/al” tarafı “sat/teklif” tarafına göre yükseldiğinde, yaklaşmakta olan satış baskısının sinyalini verebilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI