Santiment Bildirdi: Dogecoin Yükseldikçe Bu Altcoin de Yükselecek!

Zincir üstü (on-chain) analiz şirketi Santiment, Dogecoin (DOGE) yükseldikçe bir diğer köpek temalı kripto paranın da yükseleceği gerçeğine dikkat çekti.
10:00
29 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçmiş veriler, Shiba Inu‘nun (SHIB) her zaman en büyük köpek temalı kripto para Dogecoin’in (DOGE) rallisini takip ettiğini gösteriyor. Zincir üstü (on-chain) analiz şirketi Santiment’e göre, Shiba Inu fiyatı ve işlem hacmi Dogecoin’in hemen ardından yeniden yükseldi ve son ayların en yüksek seviyesine çıktı.

Shiba Inu, Dogecoin Rallilerini Takip Ediyor

Santiment’ın sağladığı verilere göre, DOGE‘nin fiyatı son 7 günde yüzde 44’den fazla yükseldi. SHIB’in aynı dönemdeki fiyat rallisi Dogecoin’in rallisinin yaklaşık yarısı kadar olsa da Santiment, Shiba Inu’nun geçmişte her zaman DOGE rallilerini takip ettiğini belirterek yine aynı durumun yaşanabileceğine dikkat çekti.

Kripto veri platformu CoinMarketCap’in sağladığı veriler, SHIB’in geçen yılın Nisan ve Mayıs aylarında DOGE’un rallilerini takip ettiğini gösteriyor. Fiyattaki benzer bir yükselişin 2021’in Ekim ayında da gerçekleştiği görülüyor. Şu anda Dogecoin‘in son 7 günde yaklaşık yüzde 40 yükseldiği, Shiba Inu’nun ise yüzde 20’ye yakın bir yükseliş kaydettiği görülüyor.

SHIB ve DOGE’un İşlem Hacminde Büyük Artış

Veriler, ayrıca köpek temalı kripto paraların her ikisinin de günlük işlem hacminde büyük bir artış gördüğünü, işlem hacimlerinin son ayların en yüksek seviyesine çıktığını gösteriyor. 24 Ekim’de SHIB ve DOGE’nin işlem hacimleri sırasıyla yaklaşık 120 milyon dolar ve 201 milyon dolar seviyesindeydi. Santiment’ın verilerine göre, fiyat rallisiyle birlikte en büyük iki köpek temalı kripto para Shiba Inu ve Dogecoin’in işlem hacmi sırasıyla 810 milyon dolara ve 3.2 milyar dolara kadar çıktı.

CoinMarketCap’in sağladığı fiyat verilerine göre, Dogecoin, yazım sırasında son 24 saatte yüzde 13’ün üzerinde yaptığı yükselişle 0,08467 dolardan işlem görüyor. Benzer şekilde Shiba Inu da yazım sırasında son 24 saatte kaydettiği yüzde 11’in üzerinde yükselişle 0,00001171 dolardan alınıp satılıyor. DOGE ve SHIB’in son 7 günde kaydettikleri yükseliş ise sırasıyla yüzde 43,39 ve yüzde 17,43 şeklinde.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar