Sandbox (SAND) Kurucu Ortağı, Metaverse Alanının Parlayan Yıldızı Hakkında Yeni Veriler Paylaştı

Sebastien Borget, yaklaşık 16.000 kişinin blok zinciri bağlantılı yeni platformda sanal araziler satın aldığını aktardı.
17:28
30 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

The Sandbox kurucu ortağı ve COO’su Sebastien Borget, medyaya yansıyan demecinde platform ile ilgili önemli veriler paylaşarak insanların ilgisini gözler önüne serdi. Sandbox, metaverse alanında son dönemin parlayan yıldızı olarak ön plana çıktı.

Başarılı Yöneticiden Önemli Veriler

Sandbox kurucu ortağı Sebastien Borget, yaklaşık 16.000 kişinin blok zinciri bağlantılı yeni platformda sanal araziler satın aldığını aktardı. Kullanıcıların bir oyun içerisinde yeni dünyalar yaratmasına ve oyun deneyimini tatmasını sağlayan bir metaverse evreni olan Sandbox, geçtiğimiz pazartesi günü Alpha sürümünü başlattı.

Bu yazının kaleme alındığı sırada NFT pazar yeri Opensea‘de satılık en uygun fiyatlı arsanın floor price’e 15.179 dolar olarak kayıtlarda yer aldı. Ethereum blok zinciri tabanlı Sandbox platformunun yerel varlığı SAND, iki hafta içerisinde fiyatını dörde katlayarak tüm dikkatleri üzerine çekti.

Şirketin üst düzey yetkililerinden Borget, SAND yatırımı bulunan insan sayısının ayın başında yaklaşık 500.000’den 900.000’e yaklaştığını aktardı. Deneyimli yönetici, mevcut dönemi oldukça heyecanlı bir zamana dilimi olarak tanımladı. Platform Adidas, Atari ve Snoop Dogg dahil olmak üzere bir dizi isim-marka destekçisine sahip konumda yer alıyor. Ayrıca Sandbox, Suudi Kamu Yatırım Fonu (PIF) tarafından ortaklaşa oluşturulan SoftBank Vizyon Fonu tarafından finanse edildi.

Sandbox’tan Göz Kamaştıran Performans

Metaverse evrenindeki platformların yerel varlıkları arasında adından söz ettiren Sandbox, inanılmaz işlem hacmi rakamlarına ulaşarak ralli kaydetmişti.

SAND, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 6.94 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. SAND’ın yanı sıra Axie Infinity (AXS), Decentraland (MANA) ve Enjin (ENJ) bu alanın liderlik tablosunda kendine yer bulan diğer kripto paralardır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar