X

Yüklü Miktarda XRP, Borsa Dışına Taşındı: XRP Fiyatı 1 Dolar Bayrağını Geri Aldı

FTX borsasından bilinmeyen bir cüzdana yapılan son işlem 14 milyon dolar değerinde XRP taşıyordu.
17:50
30 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasındaki toparlanmanın akabinde XRP balinaları fonlarını Bithumb ve FTX gibi merkezi borsalardan uzaklaştırıyor. Whale Alert işlem izleyicisine göre XRP blok zincirinde iki işlem gün yüzüne çıktı.

Kaydedilen Transferler

FTX borsasından bilinmeyen bir cüzdana yapılan son işlem 14 milyon dolar değerinde XRP taşıyordu. Bununla birlikte diğer izlenen verilerde Bithumb cüzdan işlemi, borsa adını taşıyan başka bir cüzdana yapıldı. Bu transfer büyük olasılıkla Bithumb’ın para çekmek için tek bir büyük adres yerine birden fazla sıcak cüzdan kullanması gerçeğine bağlı olabilir.

FTX işlemi ise tamamen farklı bir HitBTC borsasının cüzdanına yapıldı. Borsanın cüzdanında 26 milyon XRP bulunuyor ve büyük olasılıkla başka bir sıcak cüzdan olarak kullanılıyor.

XRP balinalarının bu işlemleri popüler kripto paranın 1 doları aştığı saatlerde geldi. XRP, 0.94 dolardan 1.04 dolara kadar tırmanarak önemli bir sekans izledi.

XRP Kısa Vadede Güçlü Sinyaller Veriyor

Blockchain monitörüne yansıyan her iki işlem de XRP işlem çiftlerindeki kısa vadeli ralli esnasında yapıldı. Şu anda, Ripple kısa vadeli bir yükseliş trendinde işlem görüyor. XRP fiyatı gün içerisinde %4’ün üzerinde artış yakalarken 1 dolarlık bayrağı tekrar aldı.

Ripple, Bitcoin ve diğer büyük altcoin’ler dahil olmak üzere tüm büyük kripto para birimlerinin geri çekilmesine yol açan küresel piyasa düzeltmesinin kurbanlarından biriydi. Geleneksel piyasalarında çoğunda görülen toparlanmanın ardından kripto para piyasası ortalama %10’luk bir geri dönüş izledi.

XRP, orta ve uzun vadede Ripple-SEC davasının izlerini taşıması nedeniyle belirgin bir eğilim göstermiyor. Uzmanlar davanın seyri ile ilgili farklı bakış açıları sunarken henüz net bir çerçeve oluşturamadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar