Reklam

Şaka Coin Rekabeti: DOGE ve SHIB Mücadelesine Diğerleri de Katıldı!

Son zamanlarda yaşanan şaka coin rekabeti artarak devam ediyor. Floki Inu gibi coin’ler de bu mücadeleye dahil oldu. 
13:10
28 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son zamanlarda kripto para ekosisteminin en sıcak gündem konularından biri şaka coin’ler. Dogecoin’in yükselişi ile başlayan şaka coin furyasında son zamanlarda tüm meme token’ların yukarı yönlü çok büyük fiyat hareketleri sergiledikleri görülüyor. Ayrıca bu durum şaka coin’ler arasında da bir rekabet doğurdu.

Dogecoin ve Shiba Inu Mücadelesi

Dogecoin (DOGE), 2021 yılı başından bu yana %11.000’in üzerinde kazanç sergiledi. Son 24 saatte %26,5 artan Dogecoin fiyatı 0,2905 seviyelerine kadar yükseldi. Ancak Shiba Inu son birkaç gündür sergilediği performansı ile DOGE’nin tahtını salladı gibi görünüyor. Son 1 ay içinde %835 artış yaşayan SHIB, 0.0000578 dolar ile rekor kırdı.

Bu noktada Dogecoin’in artışının arkasında Elon Musk’ın payının büyük olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Ancak son zamanlarda Musk’ın da kripto para ekosistemindeki bu hype konusunda uyarılarda bulunduğu görülüyor.

Buna ek olarak Dogecoin yaratıcısı David Marcus da kripto para piyasasında risklerin olduğunu ve sürekli olarak yükseliş vaat eden kişilerin sadece dolandırıcılar olduğunu dile getiriyor.

Dolayısıyla her ne kadar şu anda şaka coin’ler arasında bir mücadele olsa ve gerçekten çok büyük yükselişler yaşansa da yatırımcıların temkinli olması gerekiyor. Bunun yanında son bir yılda herhangi bir şaka coin’in bir kişiyi zengin ettiği gibi haberlere odaklanarak bu şekilde yatırım yapılması da doğru değil. Çünkü muhtemelen sıradan bir yatırımcı parası 2 katına çıktığında o kripto para birimini satar. Dolayısıyla standart bir yatırımcı %11.000’lik artışı beklemez.

Şaka Coin’lerdeki Artış

Bunun yanında sadece DOGE ya da SHIB değil şu anda piyasada oluşan hype ile birlikte tüm şaka coin’lerde özellikle köpek temalı coin’lerde bir artış olduğunu ifade edebiliriz. Örneğin; Floki Inu (FLOKI) son 24 saatte %117 arıtş yaşadı ve 0,0001407 dolar fiyat seviyelerine kadar ulaştı.

Şaka coin furyası bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Ancak yatırımcıların bu konuda çok dikkatli olması gerek. Çünkü bu kadar yükselişlerin sonucunda genellikle hızlı bir düşüş de geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar