reklamı kapat

Sahibinden Az Kullanılmış Kripto Para Projesi!

Sponsy kripto para projesinin kurucusu, bütün emeğini satılığa çıkardı!
15:00
27 Mart 2019
  • Ahmet BalıkesirliAhmet Balıkesirli

Kripto para ve blockchain dünyası neredeyse yenilik ve değişimle eş anlamlı hale gelse de, gündeme yeni düşen bir haber bunun hangi boyutlara geldiğini bir kez daha gözler önüne serdi. Sponsy isimli platform, Financial Times kaynağının aktardığı bilgilere göre 2018 yılının yaz döneminde piyasaya çıkmaya çalışmış ancak başarısız olmuş bir ilk dijital para arzı (ICO) projesi.

Sponsy isimli proje temel olarak merkeziyetsiz bir sponsorluk ağı olmayı planlıyordu ancak projenin kurucusu ”merkeziyetsizliğin” o kadar da kritik olmadığını vurgulayarak durumun içerisindeki tezatı gözler önüne serdi.

Satılık: Başarısız Olmuş Kripto Para Projesi

Platformun kurucusu Ivan Komar, Financial Times ile yaptığı röportajda dürüst olmaktan başka bir motivasyon kaynağının olmadığını ve bu yüzden oldukça gerçekçi açıklamalarda bulunacağını vurguladı ve ekledi:

”Eğer geriye gidebilseydik, ilk olarak ürünü çıkartmayı denemezdik ve bunun yerine olabildiğince çabuk bir sürede token satışı yapmayı dener ve bu kripto para çılgınlığı trenine atlamayı, daha sonra da herhangi bir ürün oluşturmadan önce olabildiğince çok para toplamaya çalışırdık.”

Komar, ICO sürecinde başarısızlığa uğramalarına rağmen projenin tamamiyle geliştirilmiş olmasından dolayı hala yatırımcılar tarafından satın alınabileceğini düşünmekte. Kendisi FT’ye verdiği bilgilerin arasında dünyaca ünlü dev Bosch’un projeyi tamamiyle satın alma konususunda kendisi ile iletişime geçtiğini de aktardı. Sponsy’nin yaptığı en büyük hatalardan birisinin o sıralarda anlaştıkları hukuk firmasının ”token arzı konusunda acele etmeyin” uyarısına uymak olduğunu belirten proje kurucusu, ICO balonunu kaçırdıklarını ve bir daha bunu asla elde edemeyeceklerini düşünüyor.  Proje şuan eBay platformunda 60.000 ABD dolarına satışa çıkartılmış durumda.

ebay, crypto, ico

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.