reklamı kapat

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 8/05/2020

XRP/USD teknik analizi önümüzdeki günler için ne gösteriyor?
17:00
8 Mayıs 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple (XRP), Perşembe günü 0,2223 dolar seviyesine kadar çıksa da devamında gelen satış baskısı ile beraber 0,21 dolar bölgesine kadar geriledi. XRP’nin bugünün ilk saatlerinden itibaren %1,5 zarar ile açılış yapması yatırımcıları endişelendirse de XRP bu yazının kaleme alındığı an itibariyle yönünü tekrar yükselişe çevirmeyi başardı.

Ripple Fiyatı

XRP/USD 0,216 dolardan işlem görüyor ve önünde 0,218 dolardaki direnç noktasının olduğu görülüyor. Bu da aslında XRP’nin 100 günlük basit hareketli ortalamanın hemen üzerinde yer aldığını ve 0,2160 doların önemli bir destek olduğunu gösteriyor. Eğer sert bir satış baskısı bu seviyenin altına inilmesine neden olursa Perşembe günkü desteğin de aşılması mümkün olabilir.

Ayılar bu desteğin altına inmeyi sağlayan hareketin devamında 0,2030 dolar ile 0,2000 dolar bölgesini hedef alacaktır. Söz konusu seviye %38’lik Fibo geri çekilme noktasının da üzerinde yer alıyor ve bu 2020 yılının Şubat ayındaki baskıya karşı koyup yükselişe getirmiş bir destek olarak biliniyor.

Ripple Yorumları

Eğer bu seviye de başarılı olamazsa 50 günlük basit hareketli ortalamanın kesiştiği 0,1900 doların aktif bir rol üstleneceği söylenebilir. XRP/USD genellikle Bitcoin’den ayrı bir grafik çizmesiyle bilinen bir işlem çifti ve bu önümüzdeki günlerde BTC’nin hareketinden bağımsız bir XRP yükselişi görebilmemizin de mümkün olduğu anlamına geliyor.

Günlük RSI indikatörü bir geri dönüş yaşandığını ve yukarı yönlü ivmenin yavaş yavaş ortadan kaybolduğuna işaret ediyor. Yine de XRP boğaları ani bir yükselişle 200 günlük SMA’nın yer aldığı 0,2250 doları kırabilirse 0,30 dolara kadar bir artış görülebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

  • Haci day
    4 ay önce

    Bu XRP tamamen ortaliktan kalkana kadar tum yatirimcilar uzulmeye devam edecek bu kesin. Tam bir saadet zinciri

    1