X


Ripple (XRP) ve SEC Davasında Son Durum Ne?

Aralık 2020’de başlayan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple (XRP) dava süreci devam ediyor.
12:52
29 Eylül 2021

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple (XRP) arasındaki dava sürecinde yeni bir gelişme yaşandı. Yapılan açıklamalara göre Ripple, SEC tarafından hazırlandığı iddia edilen ayrıcalıklı belgelere ilişkin bir mektup gönderdi.

Ripple Karşı Çıktı

Elde edilen bilgilere göre Ripple, baştan savma belgelerin araştırılmasını önlemek için SEC’in tekrarlayan “ayrıcalıklı” duruşuna karşı çıktı. Ripple açıklamalarında, SEC’in bahsi geçen belgelerle ilgili mektup özetlerini savunduğunu ve mahkemenin de bu durumu birkaç kez reddettiğini dile getirdi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Dava, davacının 2018 XRP analizinden oluşan ve SEC’in ayrıcalıklı argümanın çeşitli versiyonlarının geçerli olmadığını kanıtlayan Ripple tarafından ortaya çıkarılan önemli bilgi parçalarından birine de sahip. Ripple, bir SEC bölümünün yasal XRP analizinin, 2018’deki tartışmalı Hinman konuşmasından sadece bir gün önce “SEC’deki belirli kişilere” sunulduğunu belirtti.

İddialara göre “SEC’in Kurumsal Finansman Bölümü XRP’nin yasal analizini” içeren bir not yazdı. Bu not daha sonra, eski Kurumsal Finans Direktörü Bill Hinman’ın Ethereum’un menkul kıymet olmadığını açıklayan bir konuşma yapmasından bir gün önce SEC’deki belirli kişilere dağıtıldı.

Dava ve Ripple Fiyatı

Dava süreci boyunca baskılanan ve henüz dava sonuçlanmadığı için XRP fiyatının baskılandığını ifade edebiliriz. 2021 yılında yaşanan ralli sırasında XRP’nin 3,84 dolarlık rekoru kıramaması da dava sürecine bağlanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar