Reklam

Ripple-SEC Davasında Kripto Topluluğunu Heyecanlandıran Gelişme

SEC ve Ripple, DPP hakkındaki argümanlarını mahkeme önünde inceleyecek ve temsil hakkına sahip olacak.
17:43
7 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ripple ile SEC arasındaki davada XRP, ETH ve BTC‘nin doğasına ilişkin SEC ayrıcalıklı belgelerine karşı kendisini savunması adına bir şans daha verdi. Mahkeme bu kararı, SEC’in dahili belgelerinin yanı sıra ajansın XRP, ETH ve BTC’ye ilişkin argümanında davada Müzakere Süreç Ayrıcalığı (DDP) tarafından korunduğuna dair iddialarına dayanarak verdi.

Ripple ile SEC Arasındaki Davada Son Gelişmeler

SEC ve Ripple, DPP hakkındaki argümanlarını mahkeme önünde inceleyecek ve temsil hakkına sahip olacak. Kararın akabinde 8 Aralık 2021’e kadar taraflar, davalıların 289 sayısı ECF’ye ilişkin zorlama hareketi ile ilgili argümanlarını desteklemek için aynı anda üç sayfadan uzun olmayan özetler sunacak.

Ancak mahkeme kararından bu yana SEC, ajansın XRP, ETH ve BTC’nin imtiyazlı bilgi olduğu konusundaki endişesi bağlamında herhangi bir belgeyi kanıt olarak sunmadı. Bununla birlikte Ripple, SEC tarafından iddia edilen ayrıcalıklı belgelere ilişkin yanıt hakkını kullandı. Ripple, belgelerin SEC’in karar verme sürecindeki çelişkilerini ortaya çıkaracağına dair açıklama kaydetti. Bu açıklama SEC’in XRP’nin menkul kıymet olarak kabul edilebileceği konusunda adil bir bildirimde bulunmadığını gösteriyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, mahkemeye kanıtlar sunmazsa, bu sefer davada Ripple lehine başka bir olumlu kararın verilmesine yol açabilir.

XRP Fiyatı

Popüler kripto para birimi XRP, genel piyasa düzeltmesinin akabinde 0.70 doların altına sarkmıştı. Ancak lider Bitcoin öncülüğündeki toparlanma hareketi, XRP’ye olumlu yansırken popüler kripto para 0.83 dolara kadar tırmandı. XRP fiyatı, SEC ile Ripple arasındaki davanın etkilerini barındırsa da dava esnasındaki küçük zaferler XRP’ye gözler görülür ivme kazandırmıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar