X


Ripple, Bu Teknik Modelin Oluşumunu İzliyor: XRP Fiyatı Patlamaya Yakın

En popüler kripto para birimlerinden biri olan XRP, haftalık grafikte önemli bir yükseliş paterni oluşturuyor.
14:45
15 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para birimi XRP, haftalık grafikte büyük bir yükseliş modeli oluşturmayı başardı. Ripple için paha biçilen fiyat beklentisi ise 4 dolar olarak göze çarpıyor. Bununla birlikte uzmanların yatırımcılara çağrısı oluşan teknik modelin hala yapım aşamasında olduğudur.

XRP Fiyatı Yükseliş Modeli Çiziyor

En popüler kripto para birimlerinden biri olan XRP, haftalık grafikte önemli bir yükseliş paterni oluşturuyor. Uzman analistler 1.95 doların üzerindeki kritik bir kapanışın muazzam potansiyel barındırdığına inanıyor. XRP fiyatı, belirtilen yükseliş modelini takip ederse formasyon 3.85 doları bulan %94’lük bir artış bekliyor.

Bununla birlikte XRP, hakim teknik modelin boyun çizgisine ulaşmadan önce büyük bir dirençe noktasıyla karşılaşabilir. Ripple için ilk engel 6 Eylül tarihinin en yüksek seviyesi 1.39 dolar olacaktır. Ardından sırada bekleyen kritik noktalar ise 17 Mayıs’ın zirvesi 1.71 dolar olarak görünüyor.

MRI tarafından elde edilen direnç çizgisi büyük önem arz ediyor. Grafik modelinin üst trend çizgisi olan 1.95 dolardaki belirleyici kapanış 3.85 dolara uzanan patlayıcı yükselişi tetikleyebilir. Nisan ayından bu yana Ripple, kritik bir trend çizgisine yaklaşım görünümünü sunuyor.

Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler

ç, %50 geri çekilme seviyesine denk gelen 1.23 dolarlık direnç çizgisinin üzerinde bir sekansa imza atarsa yükseliş görünümü onaylanacaktır. Öte yandan satış tarafında bir baskı durumunda XRP fiyatı 21 SMA seviyesinde 1.15 dolar ve 100 SMA’daki 1.10 dolar noktalarında destek bulabilir.

Bunun yanı sıra %38.2 fibo geri çekilme seviyesi MRI tarafından verilen destek çizgisi ve yükselen destek trend çizgisinin buluştuğu 1.06 dolarlık teknik bir birleşmede ek bir dayanak olarak ortaya çıkabilir. Belirtilen dayanağın altına sarkan bir fiyat hareketinde boğalar acil durum butonunu aktif etmelidir aksi takdirde yükseliş görünümü geçersiz kılınacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar