Reklam

Popüler Analistten En Büyük Altcoin için “Daha Gidecek Yeri Var” Analizi

Yakından takip edilen kripto para analisti Michaël van de Poppe, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum'u (ETH) analiz etti ve kripto para piyasalarındaki yükselişin devam edebileceğini söyledi.
14:30
25 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yakından takip edilen kripto para analisti Michaël van de Poppe, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum‘u (ETH) analiz ederek kripto para piyasaları için yukarı yönlü rallinin devam edeceği öngörüsünde bulundu.

USDT Hakimiyeti

Van de Poppe, 610 binden fazla Twitter takipçisine, kripto para piyasalarının değerinin ne kadarının stablecoin Tether‘den (USDT) oluştuğunu gösteren Tether Dominance grafiğini (USDT.D) yakından takip ettiğini söyledi. Van de Poppe’ye göre, USDT.D grafiğinin düşecek çok yeri var ve bu da piyasa katılımcılarının USDT pozisyonlarını diğer kripto paraların lehine bırakmasının muhtemel olduğunu gösteriyor:

USDT hakimiyeti hala yüzde 23’e düşmeye istekli ve bu da piyasaların biraz daha yukarı yönlü ivme kazanmasına neden oluyor.

Van de Poppe’nin son tahmini, kripto para piyasalarının toplam piyasa değerinin yüzde 25 artarak 1 trilyon dolardan 1.25 trilyon dolara çıkacağı yönündeki son çağrısıyla uyumlu görünüyor.

The Merge Faktörü

Ethereum’u analiz eden Van de Poppe, en büyük altcoin’in yakın vadede Bitcoin‘e (ETH/BTC) karşı dirençle karşılaşacağını söyledi. Ayrıca, paritenin yükseliş ivmesini Eylül ayına kadar sürdürmesini beklediğini ekledi:

Temel olarak işte ETH’de birkaç seviye. 0.0725 BTC’de (bin 616 dolar) dirençle karşı karşıya. 0.0645 BTC (bin 437 dolar) veya 0.057 BTC (bin 270 dolar) seviyesinde destekle karşı karşıya. Genel olarak, Eylül ayında The Merge‘ye doğru daha fazla yukarı yönlü ivme bekliyoruz.

Van de Poppe’nin grafiğine bakıldığında, analist, ETH/BTC paritesinde Eylül ayına kadar 0.08 BTC’yi (bin 783 dolar) hedefliyor gibi görünüyor. Yazım sırasında ETH/BTC, gün içinde yüzde 1,35 düşüşle 0.069 (bin 537 dolar) seviyesinde işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar