PlanB, Kasım Ayındaki Iskaya Rağmen Bitcoin’de 6 Haneli Fiyat Beklentisini Koruyor

PlanB'ye göre 2021'in son ayı yükselişle geçecek.
17:00
1 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

En ünlü modellerden biri olan Floor Model kasım ayı Bitcoin fiyat kapanış öngörüsü gerçekleşmedi. Ancak yaratıcısı PlanB pes etmiyor. 1 Aralıkta’ki Twitter gönderisinde PlanB, modeline kendini kanıtlaması için bir ay daha vereceğini belirtti.

PlanB, S2F Modelinden Vazgeçmiyor

Floor modeline göre Bitcoin kasım ayını 98.000 dolarlık en kötü durum senaryosu ile tamamlamalıydı. Ancak bu tahmin kesin olarak ıskalandı. Bu da PlanB Bitcoin modelinin ilk başarısızlığı anlamına geliyor. PlanB, yaşanan gelişmeleri şöyle özetledi: “Hiçbir model mükemmel değildir. Ancak bu büyük bir eksiklik ve 10 yılda bir ilk. Modele bir ay daha süre tanıyacağım.”

Son dönemde öngörü modeli aralık ayında altı rakamlı bir fiyat umutlarına ek olarak ağustos, eylül ve ekim ayları için aylık kapanışları doğru bir şekilde tahmin etti.

Birçok analist ve uzman, 2021 boğa piyasasının zirveye ulaşmasının beklenenden daha uzun süre alacağını kabul ederken PlanB diğer tahmin modellerinin bozulmadan kaldığını belirtti.

Bitcoin Fiyat Tahmini

Beklentiler, Bitcoin‘in bu yılın sonundan önce altı haneli bir fiyata ulaşabileceği yönünde şekillendi. Kasım ayının kapanışı, Bitcoin üzerindeki aşağı yönlü baskıyla aynı zamana denk geldi. Koronavirüs paniği, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın enflasyonun doğası gereği geçici olmayacağını kabul etmesiyle birleşti.

Bununla birlikte Korku ve Açgözlülük Endeksi, şu an itibarıyla korku bölgesini işaret ediyor. Öte yandan PlanB‘nin modeli, geçerli bir fiyat rehberi olarak varlığını sürdürüyor. S2F modeli, 4 haftalık süre içerisinde 135.000 dolarlık bir Bitcoin fiyatı öngörüyor. Son olarak Bitcoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı sırada 57.460 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar