Piyasadaki Düşüşe Meydan Okuyan Altcoin’den Son 1 Haftada Yüzde 20’ye Yakın Yükseliş!

Hedera (HBAR), kripto para piyasasının geçen hafta kaydettiği düşüşlere karşın son 1 haftada %20'ye yakın bir yükseliş kaydetti.
18:49
14 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) başta olmak üzere birçok altcoin, geçen hafta içerisinde çeşitli oranlarda değer kaybetmesine karşın, Hedera (HBAR) son 1 haftalık zaman dilim içerisinde %20’ye yakın bir değer artışı yaşadı ve bu süreçte kripto para piyasasında pozitif ayrıştı. HBAR, son1 haftada kaydettiği bu değer artışlarının ardından 0,088 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Son 1 Haftada %20’ye Yakın Değer Artışı

Gün içerisinde öğlen saatlerinde yeniden yükselişe geçmesine karşın Bitcoin (BTC), son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde aşağı yönlü fiyat hareketlerine hız kazandırmıştı. Bu süreçte kripto para piyasasının toplam değeri de 996 milyar dolar seviyelerine gerilerken, çoğu altcoin de çeşitli oranlarda değer kaybetti. Ancak son 1 haftada kripto para piyasasındaki değer kayıplarına rağmen pozitif ayrışan kripto para birimleri de oldu. Hedera (HBAR), CoinMarketCap’in güncel verilerine göre son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde %20’ye yakın bir değer artışı kaydetti. Kaydettiği bu yükselişlerin ardından HBAR, 0,088 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kripto Para Piyasası Yeniden Yükselişte

Kripto para piyasası, son 1 haftalık düşüşün ardından gün içerisinde öğlen saatlerinde yeniden yükselişe geçti. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama %1,4’lük bir yükseliş kaydederek 22.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi de BTC’deki yükselişin de etkisiyle yönünü yeniden yukarı çevirdi. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışlarının ardından 1.540 dolar seviyelerinden işlem görmeye başlarken, kripto para piyasasının toplam piyasa değeri de CoinMarketCap verilerine göre yeniden 1 trilyon doları aştı. Öte yandan Coinglass verilerine göre ise yaklaşık 100 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon likide oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar