X

Piyasadaki Düşüş İvmesi Devam Ediyor: Bitcoin’de Dip Fiyat Seviyelerine Ulaşıldı mı?

Kripto para analisti, piyasadaki son durumu değerlendirdi ve kripto para piyasasındaki güncel teknik görünüme ilişkin düşüncelerini paylaştı.
10:45
2 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Sosyal medyada “Rekt Capital” kullanıcı ismi ile bilinen kripto para analisti, Real Vision ile gerçekleştirdiği Youtube röportajında kripto para piyasasındaki son durumu değerlendirdi. Analist, kripto para piyasasında son aylarda büyük ölçekli bir düşüş yaşandığını ifade ederek dip fiyat seviyelerine ulaşılmış olabileceğine yönelik düşüncelerini dile getirdi.

Analist, Piyasadaki Son Durumu Değerlendirdi

Yakın tarihli bir Youtube röportajında piyasadaki son durumu değerlendiren analist, kripto para piyasasının son aylarda büyük bir düşüş yaşadığını ve dip fiyat seviyelerine ulaşılmış olabileceğini belirtti. Ancak analist, düşüşün yakın vadede bir süre daha devam edebileceğini ve kripto para piyasasında ilerleyen aylarda yeni bir konsolidasyon ile aylarca yatay fiyat hareketlerinin söz konusu olabileceğini dile getirdi.

Son aylarda meydana gelen büyük ölçekli düşüşün ardından kripto para piyasasının yeniden toparlanmasının belirli bir süre alabileceğine dikkat çeken analist, bir sonraki Bitcoin Halving’e işaret etti. Analist, kripto para piyasasında yeniden güçlü bir yükseliş ivmesinin 2024 yılında söz konusu olabileceğini savundu.

Bitcoin (BTC), Kritik Fiyat Seviyelerine Geriledi

Hafta içerisinde güçlü bir düşüş ivmesi yakalayan Bitcoin (BTC), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 19.200 dolar seviyelerine geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, hafta başından bu yana düşüş yönlü fiyat hareketlerine hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 1.045 dolar seviyelerinden işlem görmeye başlarken, kripto para piyasasının toplam değeri ise 902 milyar dolara geriledi. Öte yandan kripto para piyasasındaki yüksek volatilite de hafta içerisinde önemli ölçüde artış gösterdi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar