Reklam

Piyasada Bir Kez Daha Kana Bulandı! Kurumsal Yatırımcılar Bu İki Altcoin’e Odaklanıyor

Kripto para birimleri son günlerde ağır darbeler aldı ve piyasada sert düşüşler yaşandı. Bu düşüşle birlikte kurumsal yatırımcılar bu iki altcoin'e akın etti.
09:30
16 Kasım 2021
Piyasada Bir Kez Daha Kana Bulandı! Kurumsal Yatırımcılar Bu İki Altcoin'e Odaklanıyor
Okuma Süresi: 2 Dakika

Önde gelen bir dijital varlık yönetimi firmasının verilerine göre, küresel ödeme platformu Cardano (ADA) ve ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum‘un (ETH) kurumsal yatırımlarda bir artış yaşanıyor.

Kurumsal Yatırımcılar Bu İki Altcoin’e Akın Ediyor

CoinShares‘in yeni bir raporunda, ADA geçen hafta neredeyse kurumsal Ethereum (ETH) girişlerini bağladı ve yıl başından bugüne kadar olan toplam tutarını 108.000.000 dolara çıkardı.

Öte yandan Ethereum girişleri geçtiğimiz hafta 17,3 milyon dolar olurken, Cardano 16.4 milyon doları geride bıraktı. Önceki hafta, Cardano girişleri 5 milyon dolara ulaşırken, Ethereum girişleri ise 31.4 milyon dolarlık bir değere ulaştı.

Ayrıca diğer popüler kripto para birimlerine de baktığımızda yeni kaydedilen verilere göre Solana (SOL), Polkadot (DOT) ve Ripple XRP girişleri sırasıyla 9,8 milyon dolar, 5,2 milyon dolar ve 3,1 milyon dolar değerinde.

CoinShares, 13. haftada art arda piyasaya girişlerin gelmesiyle birlikte, son fiyat rallilerinin alana daha fazla kurumsal sermaye çekmiş olabileceğini belirtiyor.

CoinShares tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“Dijital varlık yatırım ürünleri, geçen hafta art arda 13. hafta olan toplam 151 milyon ABD Doları tutarında giriş gördü ve yıllık girişleri 9 milyar ABD Doları rekor seviyeye getirdi. Hafta içi fiyatlardaki artışlar, yönetim altındaki toplam varlıkların (AuM) yaklaşık 87 milyar ABD Doları ile rekor seviyelere ulaştığını, ancak haftayı 83 milyar ABD Doları ile kapattığını gördü.”

CoinShares’in Bitcoin Açıklaması

Firmaya göre, Bitcoin (BTC) mevcut değerdeki tüm zamanların en yüksek seviyesinin ve haftalık yatırım akışının altında, piyasa hakimiyetinde kayıyor.

“Bitcoin, hafta boyunca altcoin’lere karşı azalan hakimiyetine (göreceli performansa) rağmen toplam girişlerin çoğunluğunu 98 milyon dolar olarak gördü ve [yönetim altındaki varlıkları] 56 milyar dolarlık rekor seviyeye itti.”

Geçen hafta 151 milyon doları aşan girişleri karşılayan lider kripto para birimi Bitcoin, yatırım ürünü piyasasına rağmen, CoinShares bu rakamların bu yılın başlarına kıyasla “basit hacimler” olduğunu belirtiyor.

“Son zamanlarda akışlar olumlu olsa da, 2021’in ilk yarısında 960 milyon dolara kıyasla, 2H’de günlük ortalama 750 milyon dolar olan düşük hacimlere tanık olduk.”

Geçen hafta CoinShares, merkezi olmayan blok zinciri Tron‘un (TRX) kurumsal ilgiyi yakalamak için bir anda ortaya çıktığını açıkladı. Firmaya göre, bu hafta TRX net çıkışlar yaşayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar