X


Piyasa Kan Kaybediyor! Solana, EOS ve Tezos’da Son Durum Ne? İşte Kritik Seviyeler

Kripto para piyasasında sert düşüşler yaşanmaya devam ederken Solana, EOS ve Tezos'da son durum ne?
11:35
12 Nisan 2022
Piyasa Kan Kaybediyor! Solana, EOS ve Tezos'da Son Durum Ne? İşte Kritik Seviyeler
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası, son iki gün içinde büyük bir satış dalgası gördü. Bitcoin yaklaşık %10 düşüşle 43,3 bin dolardan 39,8 bin dolara gerilerken Solana ve Tezos da benzer kayıplar kaydetti.

Öyle ki Solana, 136 dolarlık düşüş testinden bu yana kısa vadeli bir düşüş trendinde hareket etti. EOS ve Tezos da daha kısa zaman dilimlerinde düşüş eğilimindeydi.

Peki Solana, EOS ve Tezos’da son durum ne? Şimdi gelin hep birlikte SOL, EOS ve XTZ‘de son durum ve güncel seviyelere bakalım.

Solana (SOL)

Piyasa değeri bakımından en büyük 7. kripto para birimi olan Solana (SOL),  geçtiğimiz hafta düşüş trendinde işlem gördü ve yazı yazılırken 100 dolar bölgesinde işlem görürken düşüş eğilimini korumaya devam ediyor.

Ancak popüler altcoin‘in grafiğine baktığımızda 98-100 dolar alanı geçmişte önemli destek seviyelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla SOL, yakın vadede bu alandan yukarı yönlü yeni bir sıçrama başlatabilir.

Öte yandan RSI 31.15 seviyelerinde hareket ederek güçlü bir düşüş momentumu gösterdi. OBV de satış baskısının alıcılardan çok daha güçlü olduğunu göstermek için son on gün içinde düşüş eğiliminde kaldı.

Solana’nın düşüşünü devam ettirmesi ve 50 günlük SMA‘nın altına düşmesi fiyatı 81 dolar seviyelerine kadar çekebilir. Aksi taktirde fiyat yeniden yukarı yönlü bir artış başlatabilir.

EOS (EOS)

Öte yandan EOS‘a baktığımızda, piyasa değeri bakımından 51. en büyük kripto para birimi, piyasadaki yoğun satış hacmiyle birlikte son günlerde güçlü bir düşüş ivmesi de sergiledi. A/R çizgisi geçtiğimiz birkaç gün içinde yana doğru hareket ederken, Muhteşem Osilatör sıfır çizgisinin altında kaldı. Dolayısıyla bu durum EOS fiyatında, 2,3 dolara doğru bir sıçramaya işaret edebilir.

EOS‘un 2,34 dolardan 3,06 dolara düşmesine dayalı olarak çizilen Fibonacci uzatma seviyeleri (sarı), %27,2 ve %61,8 uzatma seviyelerinin 2,15 dolar ve 1,9 dolar olduğunu gösterdi.

Dolayısıyla 2,15 doların altında kapanan başka bir seans, büyük olasılıkla EOS fiyatının 1,9 dolara kadar gerileyebileceğini görecektir.

Tezos (XTZ)

Son olarak Tezos‘un RSI ve saatlik grafikteki fiyat hareketi düşüş eğilimi gösterdi. Ayrıca CVD, satın alma baskısının satış baskısından çok az daha güçlü olduğunu göstermek için pozitif bölgeye tırmandı.

Ancak 3,1 ve 3,17 dolarlık alan (kırmızı kutu), XTZ fiyatında başlayabilecek bir artışa karşı direnç görevi görebilir. Bununla birlikte, 2.84 ve 2.9 dolarlık alan daha fazla düşüşü önlemek için önemli bir destek bölgesi olarak karşımıza çıkabilir. Dolayısıyla bu alanlarda önümüzdeki günlerde alım ve satım fırsatları olabilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar