Paxos Standard (PAX) Nedir? Nereden Alınır?

Özet

  • PAX karşımıza bir stablecoin olarak çıkıyor...
19:00
29 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

2018’de başlayan füryayla birlikte kripto para yatırımcıları birçok stablecoin’le (sabit coin) tanıştı. Bunlardan biri de Paxos Standart (PAX).

Paxos Standard (PAX) Nedir?

“İnternet hızında işlemler yap” sloganını benimseyen Paxos Standard doların dijital versiyonu olma misyonuyla her zaman her yerden yapılabilecek para transferleri için geliştirildi. PAX doların sabit olma özelliğini Blockchain teknolojisinin verimliliğiyle birleştiriyor.

Paxos Standard (PAX) Nasıl Çalışır?

New York Finansal Hizmetler Birimi tarafından düzenlenen Paxos itibari ve dijital paralar arasında aracı işlevi görüyor. Paxos Standard dolarla tamamen teminata bağlanmış bir stablecoin. Dolayısıyla fiyatı daima 1 PAX = 1 USD seviyelerinde ve dijital işlemlerde kullanılan sabit ve yaygın bir kripto para.

PAX’in web sitesine göre PAX’te hiçbir çevrim, işlem veya ödeme ücreti yok. Ayrıca satın alımlarda ve ödeme işlemlerinde herhangi bir alt limit yok. Ethereum Blockchain’i üzerinde geliştirilen PAX, fiyatı değişken kripto paraları dolara eşit bir kripto paraya çevirmeye yarıyor.

Paxos Standard’ın Avantajları:

  • Volatiliteden korunmak için dijital varlıklarınızı çevirebileceğiniz bir sabit coin
  • Kolayca ve çok daha ucuz bir şekilde dijital paralarınız arası işlem yapın
  • Geleneksel bankacılık saatleri dışında işlem yapın
  • Uluslararası işlemleri daha etkili bir şekilde yapın

Paxos Standard (PAX) Nereden Alınır?

Paxos Standard 237 milyon doların üzerindeki piyasa değeriyle kripto paralar listesinin 34.sırasında yer alıyor ve birçok borsada listeleniyor. PAX’i yüksek likiditesiyle öne çıkan dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘ten satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI