X


Binance’den Ethereum Yatırımcılarını Sevindirecek Gelişme!

Binance Ethereum vadelilerini listeledi.
17:00
29 Kasım 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Lider kripto para borsası Binance, 2019 yılında çok fazla girişime imza attı ve vadeli işlem platformu Binance Futures da bunların en önemlilerinden birisi olarak bilinmekte.

İlk olarak çok sınırlı sayıda kripto para ile ilerleyeceğini belirten Binance CEO’su Changpeng Zhao, bugün yaptığı bir duyuru ile dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’u (ETH) da Binance Futures’a kattığını açıkladı.

Ethereum Vadeli İşlem Sözleşmesi

50 kata kadar kaldıraç sunulacak olan ETH/USDT işlem süresiz vadeli işlem sözleşmesi, bunu listeleyen platformun Binance olduğu göz önüne alındığında kesinlikle ETH’ye ciddi bir hacim getirisi sunabilir. Binance tarafından konu hakkında yapılan açıklamada Binance Futures’a özel yüzde 50 alım satım indiriminin 13 Aralık 2019 tarihine kadar süreceği belirtildi.

Aslında Ethereum 2019 yılında adeta 2017 yılında Bitcoin’in izlediği yolu izlemeye başladı. Kendi vadeli işlem sözleşmesine kavuşan ETH, bundan kısa süre önce de ABD’nin finansal regülatörlerinden CFTC’nin Başkanı tarafından yapılan bir açıklama ile gündeme gelmişti.

CFTC Başkanı Heath Tarbert Ekim ayında yayınlanan basın açıklamasında Ethereum’un bir emtia olabileceğini ve bu sayede ABD içerisinde ETH tabanlı vadeli işlem sözleşmelerine onay verebileceklerini belirtmişti. İlgili haberi ve detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar