X


Nicholas Merten Kripto Para Çöküşü İçin Uyardı!

Kripto para piyasalarında daha büyük bir düşüş yaşanabilir mi? Nicholas Merten en kötü durum senaryosunu açıkladı.
17:28
7 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para analisti Nicholas Merten, kripto para ve altcoinler için beklediği en kötü durum senaryosunu açıkladı. Yine sıkıcı bir hafta sonu ve Bitcoin 36.000 doların altında kalmaya devam ediyor. En büyük kripto para birimi FED sonrası hisse senedi piyasalarının büyük düşüyle yönünü aşağıya çevirmişti.

Kripto Para Çöküşü

Yeni bir değerlendirme oturumunda Nicholas Merten, Federal Rezerv faiz oranlarını yükselttikten ve dijital varlıklar büyük satış baskısı altında solduktan sonra 516.000 YouTube abonesine haftalık özet veriyor.

“Devam etmek ve en kötü durum senaryomuz olarak bahsettiğimiz şey hakkında biraz konuşmak istiyorum. Size karşı dürüst olmalıyım çocuklar, burada tekrar silahlarıma bağlı kalacağım. Belki art arda iki kez yanılıyorum, ancak buradaki ifademde, fiyatta daha fazla düşüş beklesek de, bunun gerçekten mantıklı olduğu bir sınır, bir eşik olduğu anlamında kendime güveneceğim. Günün sonunda, insanların satın almayı sınırladığını ve aynı zamanda fiyatı tekrar yukarı çekecek olan piyasa emri akışındaki yükü yönlendirdiğini görmeye başlayana kadar, fiyatın gerçekten düştüğünü görmek için bunu yapıyorum”.

Data Dash sunucusu, sürecin tam tarihini veya ne kadar süreceğini tam olarak belirleyemese de niyetinin, izleyicilerin pozisyonlarını oluştururken ortalama maliyet (DCA) yapabilmeleri için makul bir BTC değerleme aralığı sağlamak olduğunu söylemeye devam ediyor.

Bitcoin ve Ethereum (ETH)’un kümülatif piyasa değerinin 900 milyar doların altına düştüğünü belirtirken, bu rakam şu anda 1,1 trilyon dolar.

Bitcoin İçin Dip Beklentisi

Merten, önemli düşüşlerden sonra bile BTC’nin hiçbir zaman önceki döngünün zirvesi kadar düşmediğini göstermek için önceki döngü zirvelerini ve düzeltmeleri karşılaştırarak sonuca varıyor.

“Bana göre 30.000 dolara kadar bir düşüş olasıdır. Ancak daha fazlası değil. Ben 20.000 dolar seviyesine kadar bir geri çekilme olacağını düşünmüyorum”.

Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin %0,63 zararla 35.915 dolardan alıcı buluyor. Ethereum ise 2.675 dolara kadar gevşedi. Altcoinler, BTC’nin son düşüşüyle birlikte önemli destek seviyelerini kaybetti. Yatırımcıların yüksek korelasyon sebebiyle, Bitcoin kaynaklı düşüşlere hazırlıklı olması gerekiyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar