Reklam

NFL Yıldızı Aaron Rodgers, Maaşının Bir Kısmını Bitcoin (BTC) Olarak Alacak!

The Green Bay Packers’ın yıldız oyuncusu Aaron Rodgers, maaşının bir kısmını BTC olarak alacağını duyurdu.
13:00
3 Kasım 2021
NFL Yıldızı Aaron Rodgers, Maaşının Bir Kısmını Bitcoin Olarak Alacak!
Okuma Süresi: 2 Dakika

Miami Belediye Başkanı Francis X. Suarez, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile maaşının %100’ünü Bitcoin‘e çevireceğini belirtti. Suarez’in ardından şimdi de profesyonel futbolcu Aaron Rodgers, bakış açısını kripto para endüstrisine çeviren bir sonraki isim oldu.

Green Bay Packers oyun kurucusu, NFL kazançlarının bir kısmını Bitcoin‘e dönüştürme sözü verdi. Girişim, sporcunun mobil ödeme hizmeti sağlayıcısı Cash App ile ortak olmasıyla mümkün oldu.

NFL Yıldızı Maaşının Bir Kısmını BTC Olarak Alacak

2020 Ulusal Futbol Ligi’nde en değerli oyuncu olarak taçlandırılan Aaron Rodgers, Instagram sayfasından yaptığı bir açıklama ile 33,5 milyon dolarlık maaşının bir kısmını Bitcoin olarak alacağını duyurdu.

“Bu yüzden yakın zamanda Cash App ile birlikte çalıştığım için çok heyecanlıyım. NFL, maaşımın bir kısmını Bitcoin’de ilk kez almamı sağladı.”

Yıldız futbolcu “Bitcoin to the moon” ifadesini haykırdığından beri BTC‘nin tutkulu bir destekçisi gibi görünüyor. Ek olarak, Rodgers popüler kripto para birimi Bitcoin‘i “paranın geleceği” olarak nitelendirdi ve fotoğrafına, yükseliş eğilimini gösteren lazer gözleri koydu:

Bitcoin hakkında heyecanlıyım çünkü bunun paranın geleceği olduğuna inanıyorum: değerli, süper güvenli ve kimse onunla uğraşamaz.”

Rodgers bununla da kalmadı. Hayranlarından bazılarını girişime dahil etmeyi hedefleyerek, toplam 1 milyon dolarlık Bitcoin bağışlama sözü verdi:

“Bitcoin yeni ve konsept korkutucu olabilir, bu yüzden Bitcoin’i kendi hayranlarım için daha erişilebilir kılmak istiyorum. Bu yüzden de BTC olarak toplam 1 milyon dolar veriyorum.”

Çığ Gibi Büyüyor

Ulusal Futbol Ligi’nin kripto para birimine atlayan bir başka yıldızı da Saquon Barkley. Bu yaz, cirolardan ve pazarlama anlaşmalarından elde ettiği tüm kârı Bitcoin‘e dönüştürmek için Strike’ın ödeme uygulamasını kullanacağını duyurdu. New York Giants oyuncusuna göre, artan enflasyon dönemlerinde servetini korumanın en iyi yolu bu.

NFL ve kripto para birimlerinden bahsetmişken, ortaya çıkan bir diğer popüler isim de Tom Brady. Yedi kez Super Bowl şampiyonu sadece Bitcoin’e (BTC) değil, aynı zamanda Ethereum (ETH) ve Solana’ya (SOL) da meraklı. Öyle ki Brad, bu kripto para birimlerinin bazılarında “ödemeyi seveceğini” itiraf etti.

Efsanevi futbolcu aynı zamanda dijital varlıkların omurgası olan blockchain teknolojisine de değindi. Tom Brady, hızlı ve şeffaf işlemlere olanak sağladığı için Blockchain teknolojisinin geleceği temsil ettiğini belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar