X

Milyarder Yatırımcıdan Bitcoin’e (BTC) Yeşil Işık: Yatırım Yapacak mı?

Milyarder bir kişi daha Bitcoin'e ilgi duyuyor!
09:51
10 Haziran 2021

Milyarder yatırım bankacısı Ken Moelis, kripto para sektörüne ve lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) ilgi gösteren en güncel isim oldu. Moelis, kripto para sektörüne yönelik ilgiyi 1848’li yıllarda başlayan altına yönelik ilgiye benzetirken, bunun da altın ile benzer konumda olduğunu ortaya koydu.

Moelis: Kripto Para Sektöründe Yeni Fırsatlar Var

Kripto para sektörünü bir süredir “yeni fırsatlar” keşfetmek için takip ettiğini belirten Moelis, kripto para sektörüne yatırım yapabileceğinin de altını çizdi. Bloomberg Deals’a konuşan ünlü milyarder, tam olarak hangi kripto paraya yatırım yapacağını belirtmese de Bitcoin’e sıcak baktığını belli etti.

63 yaşındaki milyarder isim, kişisel olarak sadece ilgi duyduğunu ancak profesyonel açıdan buna yönelik bilgi toplamaya devam ettiklerini ve uzmanlık oluşturduklarını vurguladı. Kripto para piyasasının oldukça büyük olduğunu ve burada çok fazla sermaye bulunduğunu belirten tecrübeli isim, “çok fazla güzel proje var” ifadesini kullanarak da bazı kripto para projelerini çoktan incelediğini belli etti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

“Kripto Para Piyasası Manipüle Ediliyor”

Kripto para piyasasının manipülasyona da bir hayli açık olduğunu belirten Moelis, oldukça doğru bir noktaya parmak bastı. Özellikle Elon Musk gibi isimlerin hiçbir regülasyon olmamasından yola çıkarak piyasayı birkaç tweet ile manipüle edebilmeleri, Moelis’in haklı olduğunu gösteriyor. Ancak milyarder bir yatırımcı olarak bu durum Moelis’in dezavantajına değil aksine avantajına olabilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin hala Elon Musk’ın manipülasyonu ile başlayan düşüş dalgasından kurtulmaya çalışıyor ve 31.000 doların yaralarını sarıyor. Bitcoin, 31.000 dolardan yavaş yavaş toparlandı ve yeniden 36.000 dolar desteğinin üzerine çıktı. Moelis ise bu yaşananları ve Bitcoin’i 1848’li yıllarda ABD’de yaşanan “altın hücumu” olaylarına benzetti. Moelis, Levi’s’ın o dönemde kot pantolon satarak bir marka haline geldiğini ve Wells Fargo’nun da bankasının temellerini o zaman attığını vurguladı.

Bitcoin ve Altın Hücumu

Kripto para sektörü büyürken insanların ne istediğinin anlaşılması gerektiğini belirten Moelis, hangi araçların başarılı olacağının tespit edilmesi gerektiğini vurguladı. Aslında Moelis’in bu açıklamaları kendisinin Bitcoin yatırımı yapmaktan çok Bitcoin yatırımı yapanlara yönelik ürün geliştirip satmakla ilgilendiğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar