X


Popüler Meme Coin Basketbolda: Cüzdan Entegrasyonu ve Fiyat Artışı!

Meme coinlerin en popüleri olan bu altcoin, basketbolda yaptığı bu hamle ve cüzdan entegrasyonu ile benimsenmesini artırıyor.
17:50
5 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Meme Coin denince akla ilk gelen ve öncü olan Dogecoin (DOGE), artık basketbolun da bir parçası haline geliyor. Dogecoin cüzdanı Mydoge’un kurucu başkanı Bill Lee, Big3 liginde bir takım olan Aliens’ın 25 fire-tier sürümünün tamamını satın alarak bu adıma ön ayak oluyor. Big3, Amerikalı rapçi Ice Cube tarafından kuruluyor ve takım haklarını NFT’leri kullanarak satmayı seçiyor.

MyDoge Entegrasyonu

Big3 ligi, lig onaylı 25 adet NFT’lerini satmaya karar verdikten sonra Bill Lee, bunları satın alarak DOGE’yi artık bu basketbol NFT’lerinin bir parçası haline getiriyor. Ayrıca Big3, profesyonel basketbol takımını da kuruyor ve MyDoge cüzdanı ile entegrasyonunu da duyuruyor. Dolayısıyla Dogecoin’in benimsenmesi artıyor. MyDoge ve Dogecoin’in bu basketbol takımının takım formalarında, etkinliklerde ve yayınlarda belirgin bir şekilde sunulması bekleniyor.

Bill Lee, yaptığı açıklamada, Doge Army’nin benimsenmedeki rolünün büyük olduğunu ve Dogecoin’in halkın para birimi olmasına çok az kaldığını belirtiyor. Bu süreçte Dogecoin’in işlem hacimleri de artış yaşıyor ve özellikle büyük çaplı işlemlere bakıldığında %49’luk bir artış görülüyor. Bu büyük işlemler, kurumsalların ve balinaların satın alımlarına bağlanıyor. Bir kripto izleme merkezi olan IntoTheBlock, Dogecoin’in son 24 saatteki büyük çaplı işlemlerinin 100.000 doları aştığını belirtiyor.

Diğer Gelişmelerle DOGE

Bunun yanı sıra bu gelişmeler, DOGE’nin fiyatına da yansıyor. Bu yazı yazılırken DOGE, son 24 saatteki %1’in üzerindeki artışıyla yaklaşık 0,132 dolardan işlem görüyor. Ayrıca DOGE, gün içerisinde 0,137 dolara kadar yükselmesiyle dikkat çekiyor. Elon Musk’ın Twitter gelişmeleri ile DOGE, 25 Nisan’da 0,17 dolara kadar ulaşabilmeyi başarmıştı. Henüz DOGE, her ne kadar o seviyelere tekrardan gelemese de karlılığını %56 kadar koruyarak yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor.

Öte yandan Meksika’nın önde gelen kripto borsası Bitso, Dogecoin’i desteklediğini duyurmuştu. Ayrıca Gucci, Amerika’daki belli mağazalarında Dogecoin’i ve diğer birkaç kripto para birimini ödeme yöntemi olarak kabul edeceklerini paylaşmıştı. Bu ve benzeri gelişmelerle DOGE, benimsenmesini katlıyor. Özellikle Elon Musk’ın Twitter’ı tamamen satın alması tamamlanınca DOGE’nin yeni ATH’lere gidebileceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar