Mastercard Bombayı Patlattı! Ödeme Hizmeti için Yeni Kripto Para Ortaklarını Duyurdu

Mastercard, kart ödemelerinin kullanımı yoluyla NFT pazarına erişimi genişletme planlarını duyurdu. Küresel kredi kartı pazarı liderlerinden Mastercard, bu bağlamda birçok kripto para projesi ile ortaklık kurdu.
11:00
10 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Mastercard, kart ödemelerinin kullanımı yoluyla NFT pazarına erişimi genişletme planlarını duyurdu. Küresel kredi kartı pazarı liderlerinden Mastercard, bu bağlamda birçok kripto para projesi ile ortaklık kurdu.

The Sandbox, Immutable X ve Daha Fazlası

9 Haziran’da yayımlanan blog yazısında, şirketin başkan yardımcısı Raj Dhamodharan, NFT ticaretini etkin hale getirmek için Immutable X, Candy Digital, The Sandbox, Mintable, Spring, Nifty Gateway ve MoonPay ile ortaklık kurduklarını söyledi.

İster bu şirketlerin pazar yerlerinden birinde olsun, isterse kripto para hizmetlerini kullanarak olsun, insanların Mastercard logolu kartlarını NFT satın alımları için kullanmalarına izin vermek için bu şirketlerle birlikte çalışıyoruz. Dünya çapında 2.9 milyar Mastercard kartıyla, bu değişikliğin NFT ekosistemi üzerinde büyük bir etkisi olabilir.

Mevcut durumda, OpenSea gibi bir NFT pazar yerinden bir NFT satın alım süreci, tipik olarak, fonlarla birlikte bir kripto para cüzdanı yüklemeyi ve ETH veya SOL gibi bir kripto para ile ödeme yapmadan ibaret ancak bu değişmeye başlıyor.

Mastercard, yakın zamanda piyasaya sürülen NFT platformunda nakit ödemeleri desteklemek için Coinbase ile birlikte zaten çalışıyor. Visa, geçen yılın sonlarında bir CryptoPunk satın aldıktan sonra NFT pazarı ile yakından ilgileniyor. MoonPay, ortaklarına Ocak ayından bu yana bir NFT ödeme hizmeti de sunuyor.

“Kripto Paraları Daha Erişilebilir Kılmak İstiyoruz”

Dhamodharan, blog yazısında, 40 ülkede 35 binden fazla kişiyle yapılan yakın tarihli bir Mastercard anketinin, katılımcıların yüzde 45’inin bir NFT satın aldığını veya almayı düşüneceğini ve yaklaşık yarısının ödeme yöntemlerinde daha fazla esneklik istediğini belirtti.

Genel olarak, bu entegrasyonlar kriptoyu daha erişilebilir kılmak ve NFT ekosisteminin büyümeye, yenilik yapmaya ve daha fazla hayran getirmeye devam etmesine yardımcı olmak için tasarlandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar