X


Madencilik Faaliyetleri Popülerliğini Koruyor

Kuzey Amerika’da yeni bir madencilik tesisi kuruluyor...
17:00
4 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimleri yönünü aşağı doğru çevirince yatırımcıların hisleri de aşağı yönlü olmaya başlıyor. Bununla birlikte Bitcoin madencilik faaliyetleri artmaya devam ediyor ve dijital altın arayanlar vazgeçmeden yollarına devam ediyor.

Bitcoin Madenciliği

Analistlere göre Bitcoin’in durumu yılın ilk yarısında olduğu gibi parlak görünmüyor. Ayrıca analistler satış baskısının yılın geri kalanında da devam edeceğini düşünüyor.

Öte yandan kripto endüstrisinin bazı bölümleri hala sağlam bir büyüme gösteriyor ve madencilik de bu alanlardan biri… Nasdaq’ın son raporuna göre, Kuzey Amerika‘da yeni bir Bitcoin madencilik tesisi kuruluyor.

Bitcoin madencilik şirketlerine ve yatırımcılarına danışmanlık yapan finansal hizmetler şirketi ve aracı kurum olan BitOoda bahsi geçen konuda adım atan firma olarak karşımıza çıkıyor. İş geliştirme sorumlusu Ryan Porter, projeye özellikle Çinli firmalardan ve yatırımcılardan büyük ilgi olduğunu dile getiriyor. Çin’de artan devlet baskıları sebebiyle Çinli firmaların bu durumu çok da şaşırtıcı değil…

Bunun yanında Teksas, koşulların Bitcoin madenciliği işlemleri için uygun olduğu bir eyalet olarak karşımıza çıkıyor. Yerel ekonomik kalkınma yetkililerinin, terk edilmiş sanayi sitelerini devralmak için Bitmain gibi şirketlerle birlikte çalıştıkları belirtiliyor.

Montreal merkezli Academie Bitcoin’in kurucusu ve başkanı Jonathan Hamel konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanıyor:

Sanayinin normalleşmesine ve metalaşmasına doğru ilerlemeye başladığımıza inanıyorum. Bu Bitcoin için iyi bir şey: Daha fazla konum, daha fazla yerelleşme.

Verimli Enerji

BTC madencilik operasyonları için ucuz enerji, özellikle ödül yarılanmasının ardından çok önemli olacak. Bununla beraber bu durumda halihazırda da ciddi bir rekabet yaşanıyor. CoinShares’in bu yılın başlarında yaptığı araştırmalara göre, Bitcoin madenciliği diğer sanayi sektörlerine kıyasla büyük ölçüde yenilenebilir kaynaklara güveniyor.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar