“Kurumsallar Bu Altcoin’e Koşacak” Diyen Analist Bir Sonraki Bitcoin Boğa Koşusu İçin Tarih Verdi!

Kripto para analisti ve YouTube kanalı InvestAnswers'ın sunucusu, 2023 yılına ilişkin yaptığı değerlendirmede hem Bitcoin (BTC) hem de en büyük altcoin için dikkat çeken tahminlerde bulundu.
16:30
2 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yakından takip edilen kripto para analisti ve YouTube kanalı InvestAnswers’ın sunucusu, 2023 yılına ilişkin yaptığı değerlendirmede hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) için dikkat çeken tahminlerde bulundu.

Bitcoin’de Boğa Koşusu İçin Tarih Verdi

Yatırımcılar 2021’in sonundan bu yana değer kaybeden Bitcoin’in ne zaman yükselişe geçeceğini çömeye çalışırken InvestAnswers’ın sunucusu yeni bir video güncellemesinde en büyük kripto paranın yılın ikinci yarısı civarında bir sonraki boğa koşusunun fitilini ateşleyeceğine inandığını söyledi.

Analist, “2023’ün sonlarında ya da 2023 yazından bir süre sonra, Bitcoin boğa koşusu yeniden başlayabilir. Bunun garantisi yok ama bildiğim her şeye baktığımda çok ama çok kötü bir yıl geçirdiğimizi görüyorum. Bitcoin çok değer kaybetti. Sonsuza kadar düşmeyecek. Büyük bir birikim döneminde. Borsalardaki BTC arzı hızla düşüyor. Bakabileceğiniz her bir teknik gösterge mevcut seviyelerin bir dip olduğunu söylüyor. Ve insanlar artık eğitimli. Yarılanmanın ne anlama geldiğini biliyorlar ve bunu öncesinden fiyatlamayı biliyorlar. Bu yüzden 2023’ün sonlarında bir Bitcoin boğa koşusu olacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

“Bir Sonraki Boğa Koşusunun Hızla Büyüyen Varlığı O Olacak”

BTC’nin ardından en büyük altcoin Ethereum‘a geçen InvestAnswers’ın sunucusu, Mart ayında PoS kilidinin açılmasının, kurumsallar da dahil olmak üzere daha fazla kurumsalı elindeki ETH’lerini kilitlemeye teşvik edebileceğini ve bunun da önde gelen akıllı sözleşme platformu üzerinde alım baskısı yaratabileceğini iddia ederek şunları belirtti:

Mart ayında yaşanacak bazı şeyler var. Ethereum’larını stake edenler, Blockchain’i güvence altına almak için ETH’lerini taahhüt ettikleri için şu anda yıllık yaklaşık yüzde 5 faiz getirisi alıyorlar. Ancak, para çekme işlemleri henüz etkin değil ve Mart ayında etkinleştirilecek. Beacon Chain’den para çekme işlemlerinin etkinleştirilmesi ETH stake edenlere stake etme konusunda daha fazla güven verebilir. Şu anda toplam arzın yaklaşık yüzde 13’ünün stake edildiğini düşünüyorum, ancak bu arada ETH’lerini geri almak için altı ila dokuz ay veya daha uzun süredir bekleyenler satış yapacak ve bu da biraz satış baskısına neden olacak. Ama aynı zamanda satış baskısı geçtikten sonra ETH‘lerini stake etmek için bu yüzde 5’in bir kısmını almak isteyen kurumsalların bile çok daha fazla stake’e yöneleceğini düşünüyorum ki bu da bir sonraki boğa koşusunda büyüyen bir varlık olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar