• BTC  :  40.730,44 ₺
  • ETH  :  3.515,67 ₺
  • BCH  :  5.714,65 ₺
  • XRP  :  4,30 ₺
  • BTC 40.730,44 ₺
  • ETH 3.515,67 ₺
  • BCH 5.714,65 ₺

Kripto Paraların Sunduğu İş Olanakları Geçtiğimiz 6 Ayda İkiye Katlandı

26 Eylül 2017
  • 18 okunma
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Kripto para dünyasının hızlı bir yükseliş içinde olduğu birçok insana göre reddedilemez bir gerçek. Girişimciler ile yatırımcıları, çalışanlar ile işverenleri bir araya getiren ünlü online yatırım platformu AngelList’in geçtiğimiz günlerdeki yayınladığı bildiriye göre, kripto paralarla ilgili online iş ilanları hızlı bir şekilde artıyor. Şirketlerin, büyüyen marketin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yeni yetenekler araması bu artışın en büyük nedeni olarak gösteriliyor.

Ayrıca bildiri; 2017’nin ilk yarısında yapılan kripto para girişimlerinin, 2016’nın tamamında yapılandan daha fazla olduğuna dikkatleri çekti. Bu girişimlerin artışı, AngelList platformundaki kripto paralarla ilgili iş ilanlarının artışıyla paralel bir şekilde seyretti. Bildiriye göre:

“Kripto para şirketlerinin gelişmeleriyle birlikte yetenekli çalışanlara olan ihtiyaçları da tırmanışa geçti. AngelList bünyesindeki kripto para şirketlerinin iş ilanları, son altı ay süresince neredeyse ikiye katlandı.”

Daha Kârlı İş Olanağı

Bildiri, kripto para işinde çalışmak için makul sebepler olduğuna da işaret etti. Öncelikle AngelList bünyesindeki teknik ya da teknik olmayan kripto para işleri, sektör standardından ortalama yüzde on ila yirmi fazla kazandırıyor. Bu da daha kârlı oldukları anlamına geliyor.

Bir diğer sebep olarak; kripto para şirketlerinin, uzaktan çalışma imkanı gibi çok daha esnek çalışma şartları sunuyor olmaları ileri sürüldü. Öyle ki kripto para şirketleri bünyesindeki çalışanların uzaktan çalışma imkan ve olanaklarının, diğer alanlarınkine göre yüzde 22 oranında daha fazla olduğu görülüyor.

Teknik ya da Değil

Bildiride belirtilene göre sitede, 2500’ün üzerinde teknik pozisyon ve 1000’nin üzerinde teknik olmayan, uygun pozisyon mevcut. Ayrıca şirketlerin, ileri derecede teknik bilgisi olan çalışanların yerine, öğrenmeye istekli olan çalışanları tercih ettiği belirtildi.

Bildiri de şu ifadeler kaydedildi:

“Blockchain ile ilgili derin bir bilgi birikimine sahip olmak çoğunlukla bir zorunluluk değil. Şirketler çalışanların; öğrenmeye istekliliğini, çabuk katkı sağlayabilmelerini ve piyasaya yönelik ilgilerini göz önünde bulunduruyor.”

Genel olarak bildiri; kripto para piyasasının hızla büyüyen bir market olduğuna ve piyasanın, sürekli gelişmekte olan teknolojileri takip ettiği sürece büyümeye hızla devam edeceğine işaret ediyor.

Kaynak: Cointelegraph

loading...