X


Kripto Paralarda Son Durum: Metaverse ve NFT Coin’ler

Son zamanların popüler kripto para birimleri arasında bulunan metaverse coin’lere ve NFT coin’lere bir göz atalım…
14:39
26 Şubat 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yaşanan uluslararası negatif durumlardan dolayı tüm piyasalar gibi kripto para birimlerinde de belirsiz hamleler devam ediyor. Kripto paralar bir aşağı bir yukarı hamle yaparken fiyatların çeşitli aralıklarda sıkıştığı ifade edilebilir. Son zamanların popüler kripto paraları arasında bulunan metaverse coin’lere ve NFT coin’lere bir göz atalım…

Kripto Para Birimlerinde Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin 40.000 doların üzerine yükseli ancak burada karşılaşılan reddedilme fiyatın yeniden 39.000 dolar altına gerilemesine sebep oldu. BTC ile birlikte tüm kripto para piyasası ve dolayısıyla yatırımcılar düşüşlerden sonra derin bir nefes almış gibi görünüyor.

Piyasa değeri bakımından ilk on kripto para birimine bakıldığında yeşilde ilerleyen altcoin’ler arasında en fazla Terra’nın (LUNA) değer kazandığını görüyoruz. Son 24 saat içinde %15’in üzerinde artış yakalayan LUNA’yı %10’un üzerindeki artışı ile Ripple (XRP) takip ediyor.

Öte yandan Ethereum (ETH) son 24 saatte %5’in üzerinde yükselirken Avalanche (AVAX) %6’nın ve Cardano da (ADA) %5’in üzerinde kar elde etti.

Metaverse ve NFT Coin’lerde Son Durum

Metaverse ve NFT son aylarda kripto para ekosisteminin en popüler alanlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Aslında metaverse ve NFT’nin iç içe geçtiği düşünüldüğünde bu iki alana da hizmet eden token’ların dikkat çekiyor olması normal bir durum olarak değerlendirebilir.

CoinMarketCap verilerine göre hem NFT hem metaverse alanında piyasa değeri bakımından ilk sırada yer alan Decentraland (MANA) son 24 saat içinde yaklaşık olarak %4 aldır değer artışı yaşadı. Bunun yanında yine CoinMarketCap verilerine göre hem NFT hem metaverse alanında ikinci en büyük proje konumunda bulunana The Sandbox’ın kripto para birimi SAND’in de %5’in üzerinde artış yaşamış olduğu görülüyor.

Analistler bir yükseliş başlaması halinde en büyük artışın metaverse ve NFT alanından geleceğini düşünüyor. Ancak yatırımcılar şu anda piyasada belirsizliğin devam ettiğini göz önünde bulundurarak ve ani yükselişler gibi ani düşüşlerin de olabileceğini bilerek işlem yapmalı. Bu noktada yatırımcıların hype’a kapılmamaları büyük önem taşıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI