X


Kripto Paralar Dünyaya Çok Önemli Katkı Sağlıyor! Ne Gibi Faydaları Var?

Kripto paralar sadece spekülasyon aracı değil ve insanlara çok fazla fayda sağlıyor.
16:53
5 Eylül 2021

Yüksek kazanç imkanlarının yanı sıra kripto paralar dünyayı birçok fayda sağlıyor. Ölümden kaçan insanlar, batmak üzere olan işletmeler ve yardıma muhtaç hasta insanlar için kripto paralar önemli bir seçenek oldu. Özellikle sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıran yönü, dünyanın neresinde olursanız olun size şehirdeymiş hissi veriyor.

Kripto Paraların Dünyaya Etkisi

Kriptoların birçok yönü ele alınıyor. Elbette spekülasyon ve yüksek kazanç/kayıptan başka işlere de yarayan kriptolar birçok güzel gelişmeye sebep oluyor. Bunun son örneklerinden biri Blockchain girişimcisi Wendy O tarafından duyuruldu. Wendy tarafından duyurulan yardıma muhtaç bir işletme bulunuyordu.

Self Care Lab, Pomona, CA’da bulunan ve imkanları kısıtlı ve risk altındaki gençlere hizmet veren bir boks spor salonudur. İşletme gönüllü olarak maddi sıkıntı yaşayan gençlere hizmet veriyor ve onları suçtan uzak tutmaya çalışıyor. Wendy bu işletmeyi uzun süredir kullanıyor oradaki gençlere yardımcı oluyordu. Ancak salonun bulunduğu bina el değiştirdiği için kapanma riskiyle karşı karşıya kaldı. Kripto para topluluğuna bu durumu duyuran Wendy insanların bu işletmeyi ayakta tutmasına aracılık etti. Dünyanın dört bir yanından kripto para yatırımcıları yeni yerin maliyetlerini göğüsleyerek eskiyen ekipmanların yenilenmesi de sağladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kessler Vakfı ve Amerika Dementia Derneği de dahil olmak üzere Bitcoin ile bağış kabul den sayısız kurum bulunuyor. Chicago’daki PAWS Animal Rescue, Dogecoin (DOGE) bağışı kabul etmeye başladı.

Kriptonun Rahatlığı

Afganistan’da canını kurtarmaya çalışan ve mülteci konumuna düşen insanlar da kriptonun desteğini hissediyor. İltica talepleri için gerekli olan masrafları kripto para kampanyalarıyla toplayan Afganlar artık Taliban’dan kurtulma umuduna sahipler.

Üstelik Türkiye’de de heyecan verici gelişmeler oluyor. Birçok SMA hastası çocuk için kripto paralarla ödeme yapılabilen kampanyalar başlatıldı. Yavaş ilerleyen kampanyaların dünyanın her yerinden kripto para yatırımcılarının desteğini alarak daha da büyümesi bekleniyor.

Peki tüm bu bağışlar neden kredi kartı, havale veya swift ile yapılmıyor? Elbette yapılıyor ancak maliyetler ve işlemlerin karmaşıklığı insanları güç duruma sokuyor. Sınır ötesi ödeme yapmak istediğinizde büyük ihtimalle bankanız sizi arıyor ve sayısız teyit istiyor. Hatta çok fazla sınır ötesi ödeme alır veya gönderirseniz hesabınız kısıtlamaya bile maruz bırakılabiliyor. Elbette bunun arkasında kara para aklama ile mücadele mevzuatları bulunuyor.

 Ancak kripto paralar size anlık, hızlı ve ucuz transfer olanağı sunuyor. Bu durum elbette bazen günler alan swift transferlerinden daha cazip oluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar