X


Kripto Para Sektörünün Gidişatı Ne Olacak? Çin Kripto Para Haberleri

Bitcoin fiyatı için son durum ne?
21:09
21 Haziran 2021

Kripto para piyasası bugün uzun zamandır görmediği kadar kötü haberi birkaç saat içerisinde gördü. Çin’den gelen kripto para haberleri sektörü sadece etkilemekle kalmadı aynı zamanda birçok başka ülkenin de benzer adımlar atmasına yönelik teşvik sağlamış oldu.

Çin’den Gelen Kripto Para Haberleri Piyasayı Etkisi Altına Aldı

İlk olarak Çin Tarım, daha sonrada Çin Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamalar, kripto para sektöründeki düşüşü daha da arttırdı. Lider kripto para birimi Bitcoin de bu haberlerin devamında 31.000 dolara kadar gerileyerek olumsuz haberlerin özellikle ayı piyasasında nasıl etkili olduğunu ortaya koydu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Çin’in en büyük bankalarından olan ve direkt olarak hükümete bağlı çalışan Çin Tarım Bankasının haberi, diğer büyük bankaların da benzer adımlar atacağının düşünülmesine neden oldu. Özellikle söz konusu açıklamanın geri çekilmesinden sonra Çin piyasasına hakim isimler tarafından yapılan açıklamalar, yakında diğer bankalardan da ortak bir yasaklama açıklaması geleceğine işaret etmekte. Bu durum da paniği arttırıyor.

Kripto Para Sektöründe Döngü Değişmiyor

Peki kripto para sektörünün gidişatı tam olarak ne olacak? Aslında Elon Musk ile başlayan, Çin ile devam eden, ABD’nin de katkı sağladığı ve sonunda yine Çin ile ilerleyen bu korku ve panik havası, kripto para sektörünün klasik döngüsü olarak ifade edilmekte. 2017 yılında BTC fiyatı rekor kırdıktan sonra da tam olarak benzer haberler gelmiş ve BTC fiyatı kasıtlı olarak düşülmüştü.

Kripto para yatırımcılarının unutmaması gereken en önemli konu fiyatlar düşerken de para kazanılabildiğidir. Regülatörlerin bunu kasıtlı olarak yapıp yapmadığı bilinmese de balinaların bu tip haberler sonrasında yüklü short pozisyonlar ile piyasayı manipüle ettiği bilinen bir gerçek.

Bitcoin Fiyatı İçin Sert Hedef

Bitcoin fiyatı için bunun devamındaki korkutucu seviyenin 24.000 dolar olduğu biliniyor. BTC, 24.000 dolar seviyesine kadar gerileyip önemli bir sıçrama yapabilir ve boğa yeniden sinyal verebilir. Buna karşın lider kripto para biriminin 24.000 dolar altına gerilemesi, geldiği düşünülen ayının kanıtı olacaktır.

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 32.250 dolardan alınıp satılmakta ve durumun bir hayli riskli olduğu söylenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar