Kripto Madencilerinin Yeni Gözdesi ETHW’de Gelecek Nasıl Şekilleniyor?

Ethereum madenciliğinin bitişi sonrasında ortaya çıkan hard fork'lar, madenciler için gelir kapısı olmaya devam ederken gelişmeler de hız kesmiyor.
13:15
3 Ekim 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ethereum Proof-of-work (ETHW) kripto para piyasasında bir miktar ses getirmeyi başardı. Yeni kurulan ETH zinciri, 1 Ekim’de yayınladığı bir tweet ile ilk dApp ve hizmet grubunun lansmanını duyurdu. DApp’ler köprülerden, DEX’lerden, NFT’lere kadar çeşitlilik gösterecekti.

ETHW topluluğu, platformlarındaki tüm yeni dApp’lere ve hizmetlere bağlantılar yayınlamış olsa da, bir sorun bulunuyordu. ETHW, ağda listelenen tüm projelerin meşruiyetini doğrulayamayacaklarını belirtti.

Ayrıca ETHW ekibinin, ekosistemlerinde inşa etmeyi teşvik etmek için kaynaklarını bir araya getirdiği de ortaya çıktı. Ancak ETHW, topluluk tarafından yapılan bu büyük ekosistem hamlesine olumlu tepki verecek mi?

Her Eylemin Bir Karşılık Görür

Bir blockchain bilgi sitesi olan OKLink’e göre, toplam adres sayısı 2 Ekim itibariyle 5.059 arttı. Ancak, toplam aktif adres sayısında büyük bir düşüş gözlendi. Toplam aktif adres sayısı 13.000 değer kaybetti ve yazım sırasında 34.000 olarak kayıtlara geçti.

Aksine, ETHW’nin ağ hashrate’i 20 Eylül’den bu yana çok az dalgalanma göstererek ya da hiç dalgalanma göstermeden büyümeye tanık oldu. Bu durum, ETHW ağının yazım sırasında nispeten güçlü ve güvenli olduğunu gösteriyor olabilir. Ek olarak, bu gelişme madencilerin ETHW ile daha fazla ilgilenmesini sağlayabilir. Ancak, madencilerin bir diğer önemli bileşen olarak ağ zorluğunu da göz önünde bulundurmaları gerekebilir.

Yapılan araştırmaya göre ETHW’nin madencilik zorluğu son üç gün içinde değişkenlik göstermiş durumda. Metriklerde ki hareketliliğin artmasıyla madenciler ETHW’de madencilik faaliyetlerine başlama konusunda somut bir karar veremeyebilir.

Madenciler ve potansiyel yatırımcılar için bir başka endişe kaynağı da ETHW’nin fiyatı olabilir. ETHW yazım saatine göre 10,67 dolardan işlem görüyordu ve son 24 saat içinde %3,2 oranında düşüş gösterdi.

Her Şeyin Bir Fiyat Var

29 Eylül’de 14,184 dolarlık direnci test ettikten sonra, ETHW’nin fiyatı aşağı yönlü bir hareket gerçekleştirdi. Ancak, yazı yazıldığı sırada ETHW’nin fiyatı 10,47 dolar desteğini yeniden test etti. Göreceli güç endeksi (RSI) 38,36 ile momentumun satıcılarda olduğunu gösterdi. Chaikin para akışı (CMF) da ETHW’nin geleceği için iyimser bir görünüm sergilemiyor olabilir. Gösterge -0,23’te bulunuyor. ETHW’nin geleceğinin düşüş eğiliminde olduğu ve para akışının satıcılarla birlikte olduğu sonucunu doğurmuş olabilir.

Bu nedenle, yatırımcıların ETHW ticaretine girerken dikkatli olmaları tavsiye ediliyor, çünkü önemli işlem hacminin olmaması token’ın balinalar tarafından manipüle edilmesine yol açabilir. Okuyucular yatırımlarını yapmadan önce diğer gelişmeleri de incelemeli.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI