Kripto Boğa Başladı Mı? En İyi Kripto Para Analisti Açıkladı!

Kripto paralarda artık sıkıcı düşüş günleri bitti mi? Yatırımcılar heyecanlı, popüler analist iddialı konuştu.
18:10
30 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz yıl aylarca verdiği hedefler nokta atışı yerini bulmuştu. Popüler kripto para analisti sessizliğini bozdu. Birçok tahmini hedefine ulaşan analist 2021 yılının son aylarındaki büyük kripto boğasını doğru tahmin etmişti. Peki şimdi ne diyor? Kripto boğası başladı mı? Can sıkıcı volatilitenin ardından yatırımcıların adrenalin seviyesini yükselten açıklamalar.

Kripto Boğa Başladı Mı?

Dünyanın en fazla takip edilen analistlerinden biri olan PlanB bugün yaklaşık 1,8 milyon takipçisiyle piyasaya dair beklentilerini paylaştı. Plan B, Bitcoin’in dibe vurduğunu ve yeni bir piyasa döngüsüne başladığını güçlü bir şekilde gösteren sinyaller verdiğini söylüyor. Takma isimli analist, 1,8 milyon Twitter takipçisine on-chain verilerin, dolaşımdaki BTC’nin yarısından fazlasının şu anda kar durumunda olduğunu gösterdiğini söylüyor. Plan B’nin grafiği, kırmızı noktalarla gösterilen kârdaki çoğunluktan, koyu mavi noktalarla gösterilen kârdaki kabaca yarıya kadar giden bir BTC döngüsünü göstermektedir.

Popüler kripto para analistine göre kârdaki coinlerin %50’den %60’ın üzerine çıkması güçlü bir dip sinyalidir.

Buna göre kripto para boğası artık başlamış olabilir.

Kripto Paralar Yükselecek Mi?

Plan B, bir varlığın aşırı satılıp satılmadığını ya da aşırı alınıp alınmadığını belirlemeyi amaçlayan ve en yaygın kullanılan momentum göstergelerinden biri olan RSI’a dikkat çekiyor. Göstergeyi 14 aylık bir ölçekte kullanan Plan B, BTC’nin RSI’sının tarihi en düşük seviyelerinde seyrettiğini ve fiyatının olması gerekenin çok altında olduğunu söylüyor.

PlanB ayrıca şunu söyledi;

“Bitcoin RSI’ı sonsuza kadar düşük kalmayacak!”

Önde gelen kripto para analiz firması Glassnode yatırımcılara moral veren bir duyuru yaptı. Yakın zamanda paylaştığı duyuruda Glassnode, geçtiğimiz ay aktif yatırımcıların toplam bakiye değişim yoğunluğunu gösteren BTC’nin birikim eğilimi puanının 2018/2019 dibe vurma sürecini yansıttığını söyledi.

“2022’nin başlarındaki kapitülasyon boyunca, birikim eğilimi puanı, büyük kuruluşlar tarafından önemli birikimin gerçekleştiğini ve son ayı piyasası rallisinin çıkış likiditesi için 24.500 dolara kadar ele geçirildiğini gösteriyor. Şu anda bu metrik, piyasada 2019 başlarına benzer bir denge (nötr) yapısı olduğunu göstermektedir.”

Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 20.662 dolardan alıcı buluyordu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI