reklamı kapat

“Kripto Anne” Lakaplı SEC Komisyon Üyesinden İyi Haberler

SEC komisyon üyelerinden Hester Peirce son konuşmasında kripto para kullanıcılarına iyi haberler aktardı.
09:00
10 Şubat 2019

ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) yeni yılda kripto para çalışmalarına ağırlık veriyor. Komisyon üyelerinden “Kripto Anne” lakabıyla tanınan Hester Peirce bu çalışmalara yönelik iyi haberlerin olduğu bir konuşma gerçekleştirdi. Şimdiye kadar hiçbir Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu onaylamayan SEC’in yeni yılda ne yönde kararlar alacağı tam bir merak konusu.

SEC’in Kripto Çalışmaları

ABD’nin en önemli finansal düzenleyici kuruluşlarından SEC’in kripto paralar üzerindeki çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Görünüşe bakılırsa yeni yıldaki çalışmalara komisyon üyelerinden Hester Peirce damgasını vuracak. Kripto Anne lakaplı komisyon üyesinin Bitcoin ETF’leri ve token satışları konularında ılımlı bir tavrı savunduğu biliniyor. Peirce bu tutumunu geçtiğimiz günlerde ABD’deki bir üniversitede yaptığı konuşma esnasında bir kere daha göstererek kripto severlere umut verdi.

SEC’ten Olumlu Açıklamalar

SEC komisyon üyelerinden Robert J. Jackson da kısa bir süre önce Bitcoin ETF’lerinin eninde sonunda kabul edileceğini ifade etmişti. CoinTürk okurlarıyla daha önceden paylaştığımız bu yazı üzerinden konu hakkındaki detaylara ulaşabilirsiniz. Kripto Anne’nin açıklamaları Jackson’un ifadeleriyle birleşince kripto para kullanıcılarının ETF’ler konusundaki umutları iyice güçlendi.

Peirce son konuşmasında kripto para yatırımcılarına arka çıkmaya devam edeceğine işaret ediyor. Diğer komisyon üyelerini kripto dostu düzenlemeler konusunda iknaya çabalayacağını belirten Peirce token satışlarına da değindi. Gelecekteki SEC çalışmalarında Peirce etkisinin somut örneklerini gözlemleme ihtimalimizin güçlendiğini söylemek yanlış olmaz. Kripto Anne, daha önceden SEC tarafından reddedilen Winklevoss kardeşlerin yaptığı ETF başvurusu hakkında verilen karara şahsen katılmadığını bildirerek kripto dünyasının sempatisini kazanmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun