reklamı kapat

Kleiman: Craig Wright Sahip Olduğu BTC’leri Saklıyor

Kleiman ve Wright'ın Bitcoin davasında yeni gelişme!
20:00
22 Mayıs 2020

Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden ancak kripto para sektöründe adı sahtekara çıkan Dr. Craig Wright ile eski iş ortağı Dave Kleiman‘ın ailesi arasındaki dava, hız kesmeden devam ediyor. Wright daha önceki duruşmalarda elinde 1 milyondan fazla Bitcoin (BTC) olduğunu iddia etse de bunu hiçbir türlü ispat etmeyi başaramadı ve sektörün kendisine duyduğu nefreti daha da arttırdı.

Ancak 21 Mayıs tarihinde yayınlanan bir mahkeme evrakına göre, Ira Kleiman’ın yasal ekibi Wright’ın gerçekten de 820.000 Bitcoin bulunan bir cüzdanın özel anahtarlarına sahip olduğunu düşünüyor. Kleiman’ın avukatları Wright’ın söz konusu cüzdanın özel anahtarına sahip olduğunu ancak bunu bilerek göstermediğini belirtiyorlar.

Craig Wright Milyonlarca Bitcoin’e Sahip Olabilir Mi?

Kleiman tarafı buna kanıt olarak da yakın zamanda 1.6 milyon değerinde Bitcoin’in aktarıldığı işlemi gösteriyorlar. Söz konusu BTC’lerin daha önce Wright’ın mahkemeye verdiği beyanda kendisine ait olduğunu belirttiği cüzdana aktarıldığı görülüyor. Wright söz konusu cüzdan adresinin kendisine ait olduğunu belirttiği gün piyasayı yüklü BTC satışları ile dibe sürükleyeceği tehdidini de savurmuştu.

Ancak ne ilgili cüzdanların kendisine ait olduğunu kanıtlayabildi, ne de söz verdiği gibi Bitcoin fiyatını 1.000 dolara kadar düşürebildi. Bu da Wright’ın hem halkın hem de mahkemenin gözündeki güvenilirliğini sıfıra indirdi. Kleiman ailesinden gelen bu talep ise, Wright hakkındaki düşüncelerin değişmesine yol açabilir. Gerçekler ise ünlü Bitcoin davası sonuçlanınca ortaya çıkacak gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.