İnanılmaz Başarı! Bu Altcoin İlk 300’deki Tüm Kripto Paraları Geride Bıraktı!

Bitcoin (BTC) yerinde sayerken, az bilinen bir atcoin şaşırtıcı rallisi ile piyasaya meydan okumaya devam ediyor. 
11:00
2 Ekim 2022
Bitcoin (BTC) Balinaları Mega Boğa Koşusuna Hazırlanıyor!
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin (BTC) yerinde sayerken, az bilinen bir atcoin şaşırtıcı rallisi ile piyasaya meydan okumaya devam ediyor.

Decentralized Social (DESO), İvme Kazandı!

Popüler kripto para cüzdanı MetaMask ile kurulan yeni ortaklığın duyurulmasının ardından bu hafta sosyal medya odaklı bir altcoin yükselişe geçti. Merkeziyetsz sosyal medya platformu Decentralized Social (DESO), bugün yedi günün en düşük seviyesi olan 5,43 dolardan %102 artışla  11  dolara yükseldi. Piyasa değerine göre 226. sırada yer alan altcoin, haftalık en yüksek seviyeden geri çekildi, ancak son 24 saatte yaklaşık %40 arttı ve an itibariyle 10.32 dolardan işlem görüyor. Hafif bir düzeltme yaşamasına rağmen DESO, piyasa değeri sıralamasına göre ilk 300 içindeki diğer tüm kripto paralardan daha iyi performans göstermeye devam ediyor.

Coinbase destekli katman-1 blok zinciri projesi olan DESO, ölçeklenebilirlik sınırlamalarını çözerek ve kullanıcıları ve içerik oluşturucuları merkezi otoritelerden koruyarak sosyal medya uygulamalarının doğasını yeniden tanımlamayı amaçlıyor. Projeden yapılan bir basın açıklamasına göre, DESO’nun MetaMask ile yeni entegrasyonu ekosistemin tüm Web 3.0 için zincirler arası sosyal katman haline gelmesinin yolunu açıyor. DeSo’nun kurucusu Nader Al-Naji, şu açıklamayı yaptı:

Mevcut blok zincirleri içeriği verimli bir şekilde depolayamaz. 200 karakterlik bir Tweeti Ethereum’da depolamak yaklaşık 50 dolara ve Solana, Avalanche veya Polygon’da depolamak yaklaşık on beş sente mal oluyor. Buna karşılık, bu işlem DeSo bir sentin on binde biridir. Bu işlevi, onu sosyal medya gibi depolama ağırlıklı uygulamalara kafa tutan ilk blok zinciri haline getiriyor.

DESO, Zirveden Hala Çok Uzakta!

Decentralized Social, şimdiye kadar Ethereum (ETH) ekosisteminde faaliyet gösterdi, ancak proje aynı zamanda Solana‘ya (SOL) genişlemeyi planlıyor. Bu haftaki kazanımlara rağmen DESO, 2021 yılının Haziran ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 198.68 dolarsan neredeyse %95 uzakta kaldı. Uzmanlara göre, Bitcoin’in  yeni zirvelere ulaşması için öncelikle Federal Rezerv’in yakın vadede mevcut para politikasını sona erdireceğinin sinyalini vermesi gerekiyor. Ancak son zamanlarda Fed, faiz oranlarını artırmaya devam edeceği konusunda ısrar etti.

Fed, enflasyon düşmeye başladığında bile faiz oranlarını daha yüksek tutacağının sinyallerini verdi. Bu nedenle, Fed şahin duruşunu değiştirmedikçe Bitcoin ve altcoin’liern muhtemen yeni zirvelere ulaşması mümkün olmayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar