reklamı kapat

İddia: 1.4 Milyon XRP Çalınmış Olabilir!

Bir araştırma ekibi Google Dökümanlar kullanılarak 1.4 milyon XRP’nin çalındığını iddia etti. 
19:00
25 Mart 2020

Sahte bir Google Chrome uzantısının yalnızca bu ay kullanıcılardan 1,4 milyon XRP çaldığı iddia ediliyor.

Google Dökümanlar Kullanılıyor

24 Mart’ta yayınlanan bir dizi tweet’te “xrplorer forensics” araştırma ekibi, kullanıcı Ledger Live uzantılarını toplamak için sahte Ledger Live uzantılarının kullanıldığını iddia etti ve “Google aramalarında reklamını yapıyorlar ve veri toplamak için Google Dokümanlar’ı kullanıyorlar. Hesaplar boşaltılıyor ve yalnızca geçtiğimiz ay 200 bin XRP’den fazla çalındığını gördük.” açıklamasını yaptı.

Bu ilk rakamı gözden geçiren “xrplorer forensics”, daha sonra tahminini “1,4 milyona yakın” olarak değiştirdi.

Öte yandan araştırmacılara göre, çalınan XRP’nin çoğu hala hesaplarda tutuluyor gibi görünüyor, bu oran kripto borsası HitBTC aracılığıyla nakde çevriliyor.

Bahsi geçen dolandırıcılık için gelen bir gönderi isteğinin ekran görüntüsünü paylaşan xrplorer forensics, topluluğu doğrudan satıcı dışındaki herhangi bir geliştiriciden donanım cüzdanları için araçlar indirmeye karşı uyardı. Bununla birlikte Google tarayıcısında, her ikisi de xrplorer forensics’in aldatmacalara karşı uyarılarını doğrulayan birden fazla kullanıcı incelemesini içeren iki “Ledger Live” uzantısı bulunuyor.

Borsalar Tetikte Olmalı

20 Mart ve 25 Mart arasında paylaşılan bir dizi tweet’te xrplorer forensics, şu anda XRP hesaplarında bulunan 300 milyona yakın XRP’nin hileli olarak işaretlendiğini iddia etti. Bunların büyük çoğunluğu, iddialara göre PlusToken dolandırıcılık girişimi ile alakalı. 13 milyon XRP ise  tahminlerine göre, diğer hırsızlık ve dolandırıcılıklarla alakalı bulunuyor.

Konuyla ilgili uyarılarda bulunana ekip, özellikle borsaların bu dolandırıcılık faaliyetleri konusunda tetikte olmaları gerektiğini dile getirdi.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

  • Kripto Para
    2 hafta önce

    Kötü Haber

    2