X


ICO Ekipleri Son 30 Günde Ne Kadar ETH Sattı?

ICO ekiplerinin cüzdanlarından son bir ayda 400.000 ETH çıktı.
08:00
18 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Yeni bir finansal unsur olarak kullanıcıların karşısına çıkan kripto paralar beraberinde birçok yeniliği getirdi. Geçtiğimiz yıl boyunca binlercesine şahit olduğumuz ICO’lar da bu yenilikler arasında gösterilebilir. Yenilikçi fon toplama yöntemi ICO’lar Ethereum (ETH) ağını doğrudan etkilemişti. Son zamanlarda yapılan bir araştırma bu ICO projelerine ilişkin güncel verileri ortaya koyuyor.

Santiment adlı bir yazılım geliştirme firması tarafından 17 Aralık Pazartesi günü paylaşılan istatistiklere ve kripto varlıklardan alınan diğer verilere göre geçtiğimiz 30 gün boyunca ICO ekiplerinin cüzdanlarından 400.000 ETH’nin üzerinde varlık çıktı. Firmanın yaptığı araştırma söz konusu ETH’lerin gönderildiği borsaları izlemiyor. Haliyle bu varlıkların satılıp satılmadığına dair kesin bir veri yok. Ancak Santiment, cüzdanların boşalmasını muhtemel bir satış faaliyeti olarak değerlendirdi.

Firma tarafından hazırlanan ve ICO ekiplerinin cüzdanlarından çıkan ETH miktarını gösteren üç aylık tablo incelendiğinde son otuz gün boyunca bu sayıda bir artışın yaşandığı görülüyor. Bu duruma Bitcoin Cash hard fork’unun ardından piyasadaki tüm fiyatların önemli ölçüde azalması neden olmuş olabilir.

Santiment ICO ekiplerinin yaşadığı durumu ortaya sermek için belirli cüzdanları örnek olarak gösterdi. Firmanın otuz gün boyunca en çok ETH “harcaması” yapanlar listenin başında SingularDTV adlı proje geliyor. Eğlence sektörü için oluşturulmuş bir Blockchain platformu olduğu ifade edilen SingularDTV halen 165.000 ETH’yi cüzdanından tutuyor. Ekip token satışında toplam 585.430,62 ETH toplamayı başarmıştı. Öte yandan ICO ekiplerinin ETH’lerini elden çıkarmaları Ethereum’un düşüşüne gerekçe olarak gösterilmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar