X


Güvenlik Sorunları Bir Siteyi Daha Kapattırdı

19:33
21 Şubat 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir haberde Kanadalı exchange şirketi CAVIRTEX‘in güvenlik sorunlarından dolayı kapanma kararı aldığını duyurmuştuk. Şimdi ise, Bitcoin ile online oyun sitelerinin en eski üyelerinden biri olan Seals With Clubs şirketinin kapanacağı haberi duyuruldu. Sitenin güvenlik zafiyetlerinden dolayı kapanma kararı aldığı belirtiliyor.

Seals With Clubs’tan yapılan resmi açıklamada, geçtiğimiz hafta büyük çapta bir güvenlik zafiyeti oluştuğu; fakat kullanıcı hesaplarının ve site verilerinin olduğu gibi korunduğu ifade ediliyor. Bunun üzerine site içerisinde bulunan tüm kullanıcı hesapları donduruldu ve şu an için hesaplara erişilemiyor. Şirket, tüm para çekme işlemlerinin en kısa zamanda yapılacağını ve kullanıcıların mağduriyetlerinin giderileceğini belirtiyor.

Anlaşılan o ki 2015 yılında da kripto paralar ile ilgilenen şirketlerin en büyük korkusu güvenlik olmaya devam edecek. Güvenlik konusuyla ilgili yayınladığımız diğer haberlere  buradan göz atabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar