Günün Kazananı Shiba Inu Neden Artıyor? Artışın Devamı Gelecek Mi?

Tüm dünyanın yakından takip ettiği meme coinlerden olan Shiba Inu pazar günü yaşadığı artışla birlikte piyasaya damga vurmuş gibi görünüyor.
19:00
14 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto piyasasındaki en son toparlanma sinyalleri, yaklaşan bir boğa koşusunun kanıtı olarak görülebilir. Kripto paralar konusunda şüpheci olanların, belirli kripto varlıklarının bundan 2, 3 ve hatta 5 yıl sonra nerede olacağı konusunda kafaları karışmaya devam ediyor.

Popüler memecoin Shiba Inu, topluluğu, geleceği konusunda meşgul etmeye devam eden böyle bir kripto para olarak adından söz ettiriyor.  Aslında, SHIB, grafiklerde dramatik bir fiyat artışının ardından 7.5 milyar dolarlık piyasa değerini geri alarak büyük bir sıçrama yapmış gibi görünüyor.

Shiba, eğer yarın günü olumlu bir noktada kapatırsa, arka arkaya dördüncü olumlu haftası olacak. Böyle bir durum en son Eylül 2021’in sonlarında, Shiba Inu’nun sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.000088 dolara ulaştığı zaman gerçekleşmişti. Yazım sırasında, Shiba son 24 saatte %23’lük bir artışın ardından 0.00001549 dolardan işlem görüyordu.

Shiba’da Bir Çok Yenilik

Shiba Inu’daki boğa etkinliği, meme tokenini desteklemeye devam eden SHIB ordusu tarafından uzun zamandır bekleniyordu. Kısa süre önce SHIB, ATH’sinden %85’in üzerinde düşüş yaşadı. Ancak, yukarıda bahsedilen artış, etrafındaki kara bulutları şimdilik kaldırmış olabilir.

Boğa aktivitesinin nedeninin çoğu, Shiba Inu çevresindeki son gelişmelerde yatmakta gibi görünüyor. Shibarium (Katman 2) ve Shiba Inu Finansal Ekosisteminin (SHIBFE) lansmanı konusunda toplumda yüksek beklentiler var.

Ethereum’a benzer şekilde, Shiba Inu da ağ tıkanıklığı ve yüksek gaz ücretleri sorunlarıyla karşı karşıya. Bu, işlemleri daha ucuz ve daha hızlı hale getirmeyi amaçladığı için Shibarium’un piyasaya sürülmesini daha da ön plana çıkarıyor.

Shibarium Public Beta TestNet’in bu çeyrekte piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu arada, metaverse ve Shiba Inu NFT ekosistemi lansmanları, 2022’nin 4. çeyreğinde piyasaya sürülecek.

Veriler Ne Söylüyor

WhaleStats’a göre, en iyi 2000 Ethereum balinası, varlıkları arasında aktif olarak büyük değişiklikler yapıyor. 13 Ağustos itibariyle, bu balinalar 179.34 milyon dolar değerinde Shiba Inu’yu elinde tutuyordu. Ancak, bu bize tüm hikayeyi anlatmıyor olabilir.

Elde tutulanların toplamda 600 milyon dolar olduğu 3 Ağustos’tan bu yana tutulan kripto paralarda büyük bir değişiklik oldu. Bu, topluluğun piyasa yapıcı balinaları arasında kaybolan güveni temsil ediyor.

Balina faktörüne rağmen, SHIB yatırımcıları arasında kârlılıkta büyük bir artış oldu. MVRV oranı bugün çarpıcı bir artış kaydetti ve aynı değer Santiment’e göre %23,32 olarak gerçekleşti. Bu, Shiba Inu’daki kısa vadeli yatırımcılar arasında artan ilgiye ışık tutmak için kullanılabilir ve artan fiyatlar hızlı geri dönüşler öngörmeyi sağlıyor olabilir.

Şu anda yatırımcılar arasında aktif birikim tablosu aşağıdaki grafikte gösterilmekte.

Shiba Inu’da RSI son 12 saatte önemli ölçüde arttı. Yazının yazıldığı sırada 90’ın üzerindeydi. Bu, varlığın aşırı alım bölgesinde olduğu anlamına geliyor. Bu aynı zamanda yakın gelecekte bir noktada fiyat artışı anlamına da gelebilir. Ancak şimdilik, Shiba Inu yatırımcıları yolculuğun tadını çıkarıyormuş gibi görünüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar