Güne Başlarken Kripto Para Piyasalarında Son Durum!

30 Temmuz Cumartesi sabahından herkes günaydın, kripto para piyasalarında son durumu ele alıyor günün en fazla kazandıran/kaybettirenlerini inceliyoruz.
08:42
30 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasaları için oldukça önemli bir haftayı geride bırakmak üzereyiz. Piyasalar bu hafta önemli bir sınav verdi. FED’in faiz artışı ve Powell tarafından yapılan tehditkar açıklamalara rağmen kripto paralar hızlı bir toparlanma yaşadı. Peki 30 Temmuz Cumartesi gününü kripto para piyasaları nasıl karşılıyor? İşte detaylar.

Kripto Paralar Son Durum

En büyük kripto para birimi dünü 23.773 dolarda kapattı. Düşüşün yeniden başlamaması için 23.800 dolar ve üzerinde kapanış önemliydi. Ardından fiyat 23.968 dolar ile 23.650 dolar arasında hareketine devam etti. Yazı hazırlandığı sırada ise Bitcoin 23.768 dolardan alıcı buluyor. Dört saatlik grafikte RSI 85 seviyelerinden 60’ın altına kadar indi. Aşırı alım havası şimdilik durulmuş olsa da RSI için bu geri çekilme yeniden toparlanmanın bir sinyali olabilir.

Ethereum ise dünü 1.721 dolarda kapattı. Yaşadığı aşırı satışlar sebebiyle Ethereum, BTC’den daha iyi bir toparlanma göstermişti. 18 Mart tarihinde 880 dolara kadar düşen fiyat, bugün yaklaşık %100 artışla 1.707 dolar seviyesinde bulunuyor. O günlerde ETH için 300 dolarlı fiyat seviyeleri konuşuluyordu ancak öyle olmadı.

Kazandıran ve Kaybettirenler

En büyük 10 kripto para arasında güne pozitif devam eden Binance Coin (BNB) oldu. Yazı hazırlandığı sırada 291 dolardan alıcı bulan borsa altcoini günlükte yaklaşık %5 kazanç elde etti. Geçtiğimiz günlerde 270 dolarlı seviyelerin ardından 300 doların hedeflenebileceğinden bahsetmiştik. Nitekim öyle de oldu. BNB şaşırtmadı. En büyük kripto para borsasının altcoini haftalık bazda yatırımcılarına %9 kazanç getirdi.

İlk 50 kripto para içinde farkını ortaya koyan altcoin ise Internet Computer (ICP) oldu. İlk listelendiği günlerde ihtişamlı fiyatlara ulaşan ICP ardından tek hanelere düştü. Son 24 saatte ise %14 artış yaşayarak 8,66 dolara ulaştı. ICP haftalıkta %30 artış yaşayarak diğer 48 kripto parayı (ETC hariçtir) kazanç oranında gerisinde bıraktı.

Kaybedenlere de göz atalım. Son 24 saatte en büyük 10 kripto para arasına Solana başı çekiyor. Fiyatı 41,87 dolar düşen SOL günlükte %3,68 zarar yazdı. İlk 50 kripto para içinde de Ethereum Classic (ETC) %10 kayıpla başı çekiyor. ETC haftalıkta halen kazanımlarının %42’lik kısmını koruyor.

Günün kaybettiren 8 kripto parası

Bu hafta ETC’ye 10 milyon dolarlık kurumsal yatırım gelmiş ve bizde bunu son dakika olarak duyurmuştuk. ETC fiyatı haberin ardından kısa bir süre geçtikten sonra hıza yükselmeye başladı. Bugünlerde temel analiz ve haber takibi son derece önemli.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar